Ula Nowak - pierwsza z lewej, źródło: UMiG Bogatynia100 młodzików, 111 juniorów młodszych i 56 juniorów, czyli łącznie – 256 zawodników wzięło udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Badmintona, który odbył się w dniach 3-4 grudnia 2011 roku w Warszawie

Na turniej przyjechała czołówka polskich młodych badmintonistów z całego kraju a także najlepsi zawodnicy z Ukrainy, Mołdawii, Estonii oraz Danii. Nasz klub UKS Smecz Bogatynia reprezentowało 4 zawodników.

Najlepiej zagrała Ula Nowak która w juniorkach zajęła dość niespodziewanie 1 miejsce. W grupie Ula pokonała najpierw Emilię Rychła z UKS Iskra Babimost 2:0 (21:9, 21:1), następnie stoczyła dość wyrównany pojedynek z Valeriną Sen z Charkowa na Ukrainie 2:1 (18:21,21:14,21:7). Po wyjściu z grupy wygrała mecz półfinałowy z Adranną Tataj (UKSB Milenium Warszawa), 2:1 (21:12,18:21,21:19) i weszła do finału. W finale, również po zaciętym trzysetowym pojedynku, pokonała niespodziewanie Paulinę Owczarczuk ( LUKS Księżyno), 2:1 (21:18, 7:21, 21:17). Jak do tej pory to największy sukces naszej badmintonistki w turniejach międzynarodowych. Ula zajmowała do tej pory 10 miejsce w krajowym rankingu juniorek ale po sukcesach w Pszczynie i Warszawie z pewnością awansuje. W grze deblowej z Pauliną Kaczorowską z Chojnika Jelenia Góra, Ula również zagrała bardzo dobrze. Nasz bogatyńsko – jeleniogórski debel zajął 4 miejsce.

Spośród naszych pozostałych zawodników biorących udział w tym turnieju, Patryk Płaza zajął wysokie 5 miejsce i jako jedyny na tych zawodach wygrał seta ze zwycięzcą tego turnieju, (mistrzem Ukrainy) – Vladyslavem Gurkalo.

Marcin Nowak nie wyszedł z grupy gdyż trafił właśnie na Gurkalo ale walczył dzielnie. Przegrał 0:2 ale 18:21 i 18:21 w setach. Po zajęciu 2 miejsca w grupie Marcin trafił do turnieju B, gdzie wszystko wygrał. W grze mieszanej z Klaudią Sochą (Chojnik Jelenia Góra), zajęli 4 miejsce.

Ola Legięć wygrała 1 grę w juniorkach młodszych.

Sukcesy naszych zawodników powodują zwiększone koszty wyjazdów oraz ich częstotliwość. Poszukujemy sponsorów dla naszych najlepszych badmintonistów, oferujemy promocję, reklamę oraz ewentualnie miejsce na nazwę firmy w nazwie naszego klubu UKS Smecz Bogatynia.
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
gg: 3613078
tel. 604154572

Zapraszamy też na treningi (wtorki i czwartki 16-18) do SP 3 dzieci z klas 3 i 4 z naszej gminy.

Źródło: UMiG Bogatynia