Serwuje Ula, Paulina nisko na nogach, fot. UMiG BogatyniaWspaniały sukces odniosła Ula Nowak zawodniczka UKS Smecz Bogatynia, która na Mistrzostwach Polski w hali sportowej „Technika” Głubczyce, wywalczyła brązowy medal w deblu. Partnerką była Paulina Kaczorowska z zaprzyjaźnionego klubu KS Chojnik Jelenia Góra, z którym od wielu lat współpracujemy

W pierwszej rundzie nasze dziewczyny trafiły od razu na bardzo mocną parę Diana Głowacka i Paulina Owczarczuk (obie LUKS – Księżyno). Wszystkie sety były bardzo zacięte, pierwszego nasze wygrały 21;16 ale w drugim uległy 18:21. O wyniku zdecydował trzeci set a szczególnie jego końcówka. Nasze juniorki dzielnie się wspierały i wytrzymały ciśnienie. Wygrały 21:19 i to oznaczało ze mają już co najmniej 5m.

W kolejnym meczu trafiły na parę Sylwia Falkowska (UKS Kometa Sianów) Klaudia Żalejko (UKSOSiR Badminton Sławno). Z tą parą nasze wcześniej grały 2 razy, za każdym razem przegrały. Na boisko zatem przeciwniczki wyszły spokojne i rozluźnione. Po pierwszym secie musiały jednak szybko zmienić myślenie i taktykę gry gdyż wynik był 21:11 dla naszych !!! Nasze zagrały wręcz koncertowo. Ula potrafi bardzo mocno smeczować, zagrać w niewygodne miejsce, Paulina potrafi trzymać lotkę w grze, potrafi dojść do trudnych lotek, bardzo ładnie skraca w sumie miło się to oglądało. W drugim secie był opór ze strony przeciwniczek lecz było za późno na odrabianie strat i wynik 21:18 i w całym meczu 2:0 dla naszych czyli co najmniej brązowy medal !!! Po ostatnim zdobytym punkcie były łzy radości i szczęścia. Trener tez się mało nie popłakał, oczy miał mokre ale dał jakoś radę.

W kolejnej grze, czyli w półfinale, trafiły na rozstawione z nr 1 parę: Emilia Dolna i Magdalena Witek (obie SKB Piast Słupsk). Pierwszy set zakończył się sensacyjnym wynikiem 21:18 dla naszych. Emocje sięgały zenitu. Drugi set od początku do końca punkt za punkt. Masze niestety przegrały go minimalnie 18:21. W trzecim zabrakło sił, dokładności i szybkości. 14:21 i w setach 1:2 dla przeciwniczek. Cały dzień na sali i na kortach dał się Uli we znaki. Finał był jednak bardzo blisko. Dziewczyny kończyły swój mecz półfinałowy ok. 23:00, na innych kortach już nikt nie grał.

W grach singlowych Ula też była blisko medalu. W pierwszych dwóch meczach było dość gładko po 2:0 w setach. W ćwierćfinale Ula trafiła na Karolinę Janowską (Hubal Białystok). Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszy set dla Uli 21:18, w drugim identyczny wynik dla przeciwniczki 18:21. Znów trzeci set. Niestety Janowska miała chyba życiowa formę i skończyło się 14:21 dla niej. Ula zakończyła grę singlową na wysokim 5 miejscu, podobnie jak jej brat Marcin rok temu na MP w Suwałkach.

Wśród juniorów grał też nasz zawodnik – Przemek Szydziak i zagrał bardzo dobrze. W pierwszej rundzie pokonał Dawida Ziarniaka (STB Energia Lubliniec) 2:0 w setach (21:11, 21:12). W kolejnym, meczu doszło do małej sensacji nasz zawodnik pokonał po bardzo zaciętym pojedynku, o wiele lepiej notowanego w rankingu Adriana Szkrawana (STB Energia Lubliniec) 2:1 w setach (21:19,14:21 i sensacyjny set 25:23). O wejście do ósemki przegrał też w trzech setach z Dominikiem Stebnickim (LKS Technik Głubczyce) 1:2 w setach ( 21:18, 7:21 i 12:21). Przemek zajął ostatecznie niezłe 9m. W deblu z Bartkiem Paszkowskim (Chojnik Jelenia Góra) wygrali pierwszą rundę ale w drugiej gładko przegrali z późniejszymi vice mistrzami Przyjemskim i Szwejkowskim (Suchedniów – Suwałki) w setach 0:2.

Ogólnie to najlepszy wynik w historii naszego klubu. Ciężka praca przez cały rok przyniosła oczekiwane rezultaty. Spodziewaliśmy się bardziej medalu Uli w singla ale jest w debla. Z Pauliną Kaczorowską grają razem od niedawna ale okazało się, że pomysł z zestawieniem tych dziewczyn był strzałem w dziesiątkę. W tym roku mamy jeszcze Olimpiadę Młodzieży, na której zagra brat Uli – Marcin. W tamtym roku był 5-ty. Teraz liczymy po cichu na nieco więcej. Olimpiada odbędzie się w czasie wakacji w Krakowie a relacja z niej będzie z pewnością obszerna, miejmy nadzieję, że także również emocjonująca.

Zapraszamy sponsorów do współpracy a wszystkich jak zawsze na naszą stronę www.smecz-rackets.pl. Aktualnie prowadzimy zapisy do naszej grupy początkujących. Mamy jeszcze ok. 10 wolnych miejsc dla dzieci z klas III i IV. Kontakt jest na naszej stronie lub podczas treningów: wtorki i czwartki (godz.: 16:00 – 18:00) - sala sportowa SP 3.

Źródło: UMiG Bogatynia