LO Bogatynia - A. Grześków, J. Nowak, B. Łukjański, D. Starczewska, M. Skiba, fot. LO Bogatynia12 kwietnia 2012 roku w Książu k/Wałbrzycha Szkolny Związek Sportowy zorganizował Drużynowe Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Szkół w szachach. W zawodach startowały aż trzy bogatyńskie szkoły (Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 3).

Startujące zespoły zostały wyłonione podczas eliminacji z czterech stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej.

Drużyny startowały w zespołach składających się z jednej zawodniczki i trzech zawodników. Miło nam poinformować, że drużyna LO Bogatynia, po raz pierwszy w historii została

Drużynowym Mistrzem Dolnego Śląska w Szachach. Trzeba zaznaczyć że w klasyfikacji indywidualnej tych Mistrzostw pierwsze miejsca zajęli: Marta Skiba i Adrian Grześków.

8 2 LO Kamienna Góra 1348 2.0 8.5 2.0 1.5

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dominika Starczewska, Adrian Grześków, Jakub Nowak, Marta Skiba i Bartosz Łukjański. Nasze liceum uzyskało awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec maja w Łazach na morzem.

Trzeba również podkreślić dobry występ Gimnazjum Nr 2 z Bogatyni, które wśród szkół gimnazjalnych było 5 i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bogatyni, która zajęła 6 miejsce w swojej kategorii. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych najlepszą była nasza bardzo utalentowana zawodniczka (II klasa szkoły podstawowej) Aleksandra Czarniecka, która zdobyła 6 punktów z 7.

Opiekunem bogatyńskich szachistów jest pan Waldemar Gałażewski.