Granica Bogatynia podczas spotkania z Piastem Zawidów, fot. R. NaruszewiczGranica zrewanżowała się Pumie z naddatkiem. Trzy strzelone bramki zapewniły nam trzy punkty więcej w rankingu

Opis meczu z internetowej strony klubowej granicabogatynia.pl: "Tylko pierwsze 15’ spotkania było w miarę wyrównanym pojedynkiem, później inicjatywę przejęli piłkarze Granicy i nie oddali jej właściwie do końca meczu. W pierwszej połowie nasi piłkarze stworzyli sobie przynajmniej kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale w decydujących momentach brakowało skuteczności, albo na drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz Pumy Niedomagała. W 19’ meczu Tkaczyk będący sam na sam z bramkarzem, nie potrafił skierować piłki do bramki. Kilka minut później, podobne sytuacje zmarnowali ponownie Tkaczyk, Marszałek, oraz Pastuszko. W 42’ bardzo ładnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Marszałek, lecz Niedomagała nie dał się zaskoczyć. W drugich 45’ obraz gry niewiele się zmienił, na boisku dominowali piłkarz Granicy, a goście szukali swoich szans w kontratakach, głównie za sprawą za sprawą Reszki oraz Gajosa. W 67’ pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Savchuk, trafiając niestety w poprzeczkę. Wynik spotkania w 70’ otworzył kapitan zespołu Marcin Chrzanowski, który po zespołowej akcji, zdobył upragnioną bramkę dla gospodarzy. Ostatnim podającym był niepełna 18-letni Michał Szydło, który zmienił w 56’ Michała Mokijewskiego. Dwie minuty później, ponownie Chrzanowski wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 2:0 dla Granicy. W 78’ losy meczu zostały rozstrzygnięte za sprawą Marszałka, który strzałem z kilku metrów, przypieczętował ostatecznie zwycięstwo gospodarzy. Mieliśmy jeszcze w tym meczu dobre okazje do podwyższenia wyniku, niestety Chrzanowski oraz Szydło, nie potrafili zamienić ich na bramki. Piłkarzom Granicy należą się duże słowa pochwały, za charakter oraz wolę walki, że grając bez wielu podstawowych zawodników, odnieśli zasłużone zwycięstwo z ambitnie broniącym się przed spadkiem zespołem Pumy Pietrzykowice.

Granica Bogatynia - Puma Pietrzykowice 3:0 (0:0)

Skład zespołu: Czekański Jarosław, Chrzanowski Marcin, Savchuk Jevgen, Omelański Mariusz, Suchocki Marcin, Pastuszko Łukasz, Szywała Daniel, Rachwał Tomasz, Mokijewski Michał ( 56’ Szydło Michał ) Tkaczyk Krzysztof, Marszałek Michał, Pietkiewicz Radek, Mikulski Sebastian, Koryto Piotr.

Bramki: 70’ 72’ Marcin Chrzanowski 78’ Michał Marszałek

Trener zespołu: Wojciech Szymków Kierownik: Sebastian Mikulski".

Źródło: granicabogatynia.pl

Nysa Zgorzelec przegrała wyjazdowe spotkanie 3:0 z drużyną Iskra Kochlice, a Piast Zawidów pokonał na wyjeździe Strzeliniankę Strzelin.

Dzisiaj swoje spotkania rewanżowe (18. kolejka) rozegrała również A-klasa. Piłkarze Pogoni Markocice wygrali u siebie aż 5:0 z Chmielanka Chmieleń, a Jaśnica Opolno Zdrój również na swoim boisku przegrała aż 0:2 z Kwisą Świeradów Zdrój.