Granica Bogatynia podczas spotkania z Piastem Zawidów, fot. R. NaruszewiczWynik 3:0 powoli staje się tradycją Granicy. Drugi mecz z rzędu zakończył się dla naszego zespołu wygraną. Tym razem w Legnicy

Zdobywając trzy wjazdowe punkty nasza drużyna umocniła się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Do trzeciego Piasta Żmigród dzieli nas pięć punktów. W sobotniej kolejce Granica prowadziła od początku. Pierwsza bramkę zdobył nasz napastnik Lukasz Pastuszko już w siódmej minucie. Kolejne gole podwyższające wynik padły w drugiej połowie za sprawą Jevgena Savchuka w 75 minucie i Michała Mokijewskiego - minutę później. Zdjecia ze spotkania można znaleźć na legnickim portalu.

Do końca rundy zostało tylko sześć kolejek. Za tydzień w Bogatyni podejmować będziemy ligowych kolegów ze Zgorzelca. Powiatowe derby zapowiadane są 5 maja br. na godz. 16.00.

Nysa Zgorzelec przegrała u siebie spotkanie z drużyną Foto-Higiena Gać 1:2 i znalazła się s trefie spadkowej. Piast Zawidów również u siebie pokonał drużynę Miedź II Legnica 4:2.

Dzisiaj swoje spotkania rewanżowe (19. kolejka) rozegrała również A-klasa. Piłkarze Pogoni Markocice przegrali na wyjeździe z Kwisą Świeradów Zdrój 1:2, a Jaśnica Opolno Zdrój również na wyjeździe przegrała aż 1:9 z LZS Radostów.