Zdjęcie archiwalne, fot. Remigiusz Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaW dniu 9 marca br. MKS Granica Bogatynia w trzeciej rundzie Pucharu Polski pokonała Hutnika Pieńsk 1:3.

Pierwsza połowa z pewnością należała do gospodarzy, którzy bez respektu dla naszego zespołu, stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia bramki. Efektem tego był to gol samobójczy na 1:0. Drugie 45 minut gry to zdecydowanie lepsza gra Granicy. W ostatnich 20 minutach nasi piłkarze zdobyli trzy bramki, rozstrzygające losy spotkania. Wyrównujące trafienie było dziełem Michała Marszałka. Bramka na 1:2, to gol samobójczy po niefortunnej interwencji jednego z obrońców gospodarzy. Duży udział w tej akcji miał wprowadzony do gry w 65 minucie Bartłomiej Piotrowski. Trzecia bramka została zdobyta ze stałego fragmentu gry przez Dawida Więckiewicza, który po pięknym uderzeniu Marcina Chrzanowskiego, odbitą piłkę od poprzeczki, głową skierował do siatki ustalając wynik meczu.

Hutnik Pieńsk – Granica Bogatynia 1:3  ( 1:0 )

Skład MKS Granicy Bogatynia: Marcin Gawlik, Marcin Chrzanowski, Marcin Suchocki, Łukasz Duduć, Mariusz Omelański, Damian Sochacki (46’. Dawid Kostrzewa), Deszcz Grzegorz ( 65’ Bartłomiej Piotrowski), Michał Marszałek, Sebastian Fularz, Dawid Więckiewicz, Tomasz Rachwał.

Trenerzy – Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.