Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, fot. Remigiusz NaruszewiczW sobotę na stadionie przy ulicy Białogórskiej zwycięstwem 2 – 0 zawodnicy Granicy przerwali serię czterech meczów bez zwycięstwa (dwa remisy oraz dwie porażki). Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez R. Naruszewicza

Zawodnicy Orla Wąsocz przyjechali do Bogatyni w 11 osobowym składzie, co nie umniejsza zdecydowanego zwycięstwa naszego zespołu. Granica w perspektywie całego meczu zasłużenie wygrała. Można powiedzieć, tylko 2 – 0 przeważając i kontrolując przez 90 minut mecz z ambitnie grającymi gośćmi  z Wąsocza.

Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. W 13 minucie wynik meczu na 1 – 0 po podaniu Chrzanowskiego otworzył Mokijewski, który uderzył tuż przy słupku obok wybiegającego bramkarza. W 25 minucie strzelec pierwszego gola, Mokijewski zaliczył asystę, podając do Pietkiewicza, który skierował piłkę do siatki dobrze broniącego w tym meczu Komańczyka i było 2 – 0 dla Granicy. W 30 minucie do siatki trafia Pastuszko, lecz po faulu na obrońcy gości. W 41 i 43 dwukrotnie Radek Pietkiewicz będąc sam na sam z Komańczykiem nie potrafił skierować piłki do siatki.

Od drugiej połowy trener Ireneusz Słomiak desygnuje do gry za Michała Szydło i Łukasza Pastuszkę - Savczuka i Marszałka. Trzeba przyznać, że Granica tak jak w pierwszej połowie tak i w drugiej prowadziła otwartą grę i miała swoje szanse do strzelenia bramek w 62 minucie Mokijewski, 63 minucie Olczak, 65 minucie ponownie Olczak w słupek, 80 minucie Savczuk. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej rosła przewaga zawodników Granicy, lecz wynik meczu już się nie zmienił.

Było to piąte zwycięstwo Granicy w rundzie jesiennej, która również siedem razy remisowała i z 22 punktami zajmuje 8 miejsce w IV lidze.

GRANICA BOGATYNIA - ORLA WĄSOSZ 2:0 (2:0)

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański – Sebastian Mikulski, Mariusz Omelański (80 - Sebastian Fularz), Łukasz Pastuszko (46 - Jevgien Sawczuk),   Łukasz Piskorski, Michał Szydło (46 - Michał Marszałek), Marcin Chrzanowski, Krzysztof   Tkaczyk, Marcin Mokijewski, Łukasz   Duduć, Radosław   Pietkiewicz

(62 – Igor Olczak). Ponadto w składzie wystąpili: Piotr Koryto, Marcin Gawlik, Michał Sochacki. Trenerzy: Ireneusz Słomiak, Paweł Rychter.

Bramki: 1:0 Mokijewski (13), 2:0 Pietkiewicz (25).
Sędziowali: Marcin Tomalski jako główny oraz Konrad Zawadzki i Szymon Cienki. (Wrocław). Widzów: 150.

Korzystając z okazji, chciałem już teraz zaprosić wszystkich kibiców na ostatni mecz, jaki rozegrają w tym roku zawodnicy MKS Granicy Bogatynia tj: w sobotę o godzinie 14.00 przy ulicy Białogórskiej z vice liderem IV ligi GKS Kobierzyce.