W piątek 22 marca 2024 r. w Brzegu Dolnym rozegrany został Finał Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.

W turnieju zagrało 8 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa dolnośląskiego, które zostały wyłonione w drodze eliminacji miejskich, powiatowych a następnie strefowych. W turnieju wzięły udział szkoły z: Głogowa, Wrocławia, Świdnicy, Polkowic, Krosnowic i Siedlęcina oraz drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni Filip Cytowicz i Błażej Paszkiewicz, którzy po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce i zostali wicemistrzami Dolnego Śląska. Tym samym chłopcy uzyskali prawo do udziału w Finale Ogólnopolskim Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2024 r. w Rawie Mazowieckiej. To wielki sukces. GRATULUJEMY!

Serdecznie podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojciecha Dobrołowicza za zorganizowanie transportu.

 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.