27 stycznia członkowie stowarzyszenia „Bog-Tur”, spotkali się na uroczystym podsumowaniu działalności w minionym roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak oraz naczelnik Monika Nawrot. 

Prezes stowarzyszenia Sławomir Kałka przedstawił sprawozdanie z działalności. Następnie burmistrz wręczył nagrody najaktywniejszym członkom „Bog-Turu” - siedmiu uczestnikom wycieczek rowerowych pod nazwą „Miasta i Rynki” oraz okolicznościowy puchar za zdobycie korony gór polskich i statuetkę za wejście na Rysy. Później nadszedł czas na huczną zabawę, którą prowadził DJ Grześ i która trwała ona do „białego rana”.

Krótki wyciąg ze sprawozdania:

W minionym sezonie, zorganizowaliśmy kilka dużych imprez:

1. W kwietniu, wspólnie z Niemcami i Czechami, rajd pieszy „3 dni - 3 kraje - 3 wędrówki”, w którym udział wzięło ok. 350 osób, m.in. z Niemiec, Austrii, Węgier, Czech oraz z Polski - m.in. ze Szczecina, Warszawy, Wałbrzycha (grupa niepełnosprawnych), Lubania, Zgorzelca i duża grupa z Bogatyni.

2. W maju, wspólnie z Czechami z Visnovej, VII rajd pieszy i rowerowy „Eurotour 2023”, w który udział wzięło ok. 100 osób z Polski i Czech.

3. W sierpniu, IX rajd pieszy „Śladami Przeszłości”, w którym udział wzięło ok. 200 osób - dzieci i młodzież ze szkół oraz bogatyńskie stowarzyszenia i organizacje.

4. W październiku, XII rajd pieszy i rowerowy „Pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki” w Działoszynie, w którym udział wzięło ok. 50 osób.

Poza tym w sezonie 2023 zorganizowaliśmy 21 wyjazdów rowerowych, w których uczestniczyło 125 członków sekcji i 19 niezrzeszonych, którzy przejechali łącznie 1 670 km, m.in. do: Węglińca na Święto Grzybów, cykl 9 wyjazdów „Miasta i Rynki” do okolicznych miast (polskich, czeskich i niemieckich), Święto Niepodległości.

Byliśmy organizatorem 48 wycieczek pieszych i autokarowych, w których uczestniczyło 543 członków sekcji i 134 niezrzeszonych, przeszli w sumie 834 km: 8 wyjazdów „Szlakiem Malarzy” w Niemieckiej Saksonii, kilka etapów Głównego Szlaku Sudeckiego, Bogatyńska 10, Łużycka 50, „Pożegnanie i powitanie, słońca w Budnikach”, Pieszy Górski Rajd Retro "Flanela".

Od 5 lat rywalizujemy z trzema bogatyńskimi stowarzyszeniami w ramach Turnieju Gry w Kręgle Czterech Stowarzyszeń oraz zbieramy plastikowe nakrętki dla Hospicjum Dziecięcego z Wrocławia.

Stowarzyszenie aktualnie liczy 120 członków.

Serdeczne podziękowania, sponsorom, darczyńcom oraz członkom Stowarzyszenia w tym:

- Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi,

- Dyrektorowi OSiR Adamowi Ignatowiczowi,

- naczelnikom Urzędu Miasta i Gminy Monice Nawrot i Monice Sawickiej,

- związkom zawodowym: „Solidarności” z Kopalni oraz Elektrowni, „Solidarności - 80” z Kopalni, ZZ Pracowników Ruchu Ciągłego oraz ZZ Pracowników Elektrowni Turów,

- Franciszkowi Romaniakowi za pomoc w projektach graficznych,

- Zarządowi „Bog-Turu”,

- Komisji rewizyjnej,

- Jerzemu i Mirosławie Pilipionkom, Elżbiecie Żelazo, Krystynie i Jerzemu Witkowskim, Katarzynie Wójcik, Ryszardowi Majowi, Danucie Rybak, Romanowi Ciesielskiemu, Zdzisławie Kluczyk, Marzenie Drozdowskiej, Danucie Tybińskiej-Krężel, Małgorzacie Przezak-Goćko, Stanisławowi Nieradko, Januszowi Bulandzie, Paulinie Szot za organizację oraz pomoc w organizacji wycieczek pieszych i rowerowych,

- Stanisławowi Turczyńskiemu za prowadzenie list aktywności członków.

Prezes zarządu

Sławomir Kałka

zdjęcia: Marzena Drozdowska i Adam Staniszewski

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.