11 grudnia 2023 roku w kręgielni przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się XXI Krajoznawcze Sejmikowanie Trzecioklasistów „Bogatynia 2023”.

Organizatorami imprezy byli:

- Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni;

- Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni;

- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bogatyni - gospodarz imprezy;

- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni;

- Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju.

W Sejmikowaniu udział wzięły reprezentacje klas trzecich ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Łącznie w imprezie uczestniczyło ok. 90 osób – uczniów, opiekunów i organizatorów.

Na początku głos zabrał komandor imprezy – pan Marek Łabędź i gospodarz Sejmikowania – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni Beata Wiśniewska, w obecności swoich zastępców: pani Beaty Kurt i pani Izabeli Góry. Zaproszeni goście – Burmistrz Miasta i Gminy Wojciech Dobrołowicz oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Turystyki Monika Nawrot – dokonali uroczystego otwarcia imprezy.

Potem odbyły się konkursy. Uczniowie, pod opieką zastępcy komandora imprezy – pani Anety Strojanowskiej oraz wspierających ją uczennic z „Trójki”, napisali testy wiedzy. Każdy uczeń musiał wykazać się ogólną i szczegółową wiedzą przyrodniczą, ekologiczną oraz wiedzą krajoznawczą terenów Bogatyni i okolic.

Autorem konkursu przyrodniczo – ekologicznego był pan Marek Łabędź. Do udziału w nim opiekun typował do 4 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test oraz rozpoznawali, na podstawie kolorowych ilustracji, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Dzieci były świetnie przygotowane, o czym świadczy ilość wyróżnionych na podium:

I miejsce – Julia Tobijańska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

I miejsce – Julia Ciupa – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

II miejsce – Pola Majewska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Porajowie

II miejsce – Liliana Sawicka – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Porajowie

III miejsce – Hanna Kadzewicz – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni

III miejsce – Igor Purzycki – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju

III miejsce – Flora Kotowicz – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju

III miejsce – Franciszek Markowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Bogatyni

Konkurs wiedzy krajoznawczej „Bogatynia i okolice” ułożyła pani Aneta Strojanowska. Na najwyższych miejscach uplasowali się:

I miejsce – Liliana Jarocka – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Porajowie

I miejsce – Jakub Zych – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Porajowie

II miejsce – Marika Szczurek – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Porajowie

III miejsce – Lea Borek – Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju

III miejsce – Oskar Bartosiewicz – Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

Po części pisemnej drużyny przygotowały folder zachęcający do odwiedzenia naszego miasta i okolicznych terenów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i każda z nich promowała walory naszej gminy. Po przeprowadzonych konkursach uczestnicy zabawy mogli spróbować swych sił w grze w kręgle. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

Na zakończenie panie Dyrektor SP3: Beata Wiśniewska i Izabela Góra oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Adam Ignatowicz wręczyli dyplomy, nagrody zwycięzcom konkursów, pamiątkowe medale, szkołom dyplomy za udział oraz upominki wszystkim uczestnikom. Na zakończenie imprezy zawitała również Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak.

Mamy nadzieję, że była to dla uczniów klas trzecich świetna przygoda przyrodniczo – krajoznawcza, połączona z grą w kręgle. W przyszłym roku zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie turystyki kwalifikowanej, tym razem w terenie – czyli w Złazie Czwartoklasistów.

Zespół głównych organizatorów składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz głównym organizatorom: Urzędowi Miasta i Gminy Bogatynia oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Szczególne słowa podziękowania za pomoc w organizacji imprezy przekazujemy pracownikom Wydziału Rozwoju, Turystyki i Promocji: Naczelnik Monice Nawrot, pani Marcelinie Śpiewak, panu Piotrowi Grendzie oraz panu Grzegorzowi Urbanowi.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni i prezesa Karola Podłużnego – za przekazanie nagród dla uczniów konkursu przyrodniczo – ekologicznego oraz paniom: Iwonie Wysockiej i Annie Kucharskiej – za wzorową współpracę.

Dziękujemy panu Ireneuszowi Kropidłowskiemu – prezesowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Bogatyni – za wsparcie w dostarczeniu słodkich bułeczek.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni Beacie Wiśniewskiej dziękujemy za przyjęcie roli gospodarza Krajoznawczego Sejmikowania Trzecioklasistów „Bogatynia 2023”.

Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu uczennic ze starszych klas. W przeprowadzeniu konkursów wiedzy, wręczaniu nagród, przygotowaniu poczęstunku i in. pomagały dziewczęta z „Trójki”: Maja Siemaszko, Zuzanna Zielewska, Marcela Dziadosz, Lena Hurlak, Gabriela Balcer, Nadia Glas, Wiktoria Szumiło, Małgorzata Warisela, Martyna Ciereszko, Antonina Janik, Zofia Wojnarowicz, Lena Trusiak, Karolina Walczak, Iga Bartków i Oliwia Ludziak. Dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc! 

Aneta Strojanowska

Galeria zdjęć:

 

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.