28 października 2023 r., w okolicy miejscowości Suszki, odbyła się Jesienna Impreza na Orientację, zaliczana do Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na rok 2023.

Celem imprezy było:

• upowszechnianie turystycznych marszów na orientację;

• rozegranie kolejnej rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

W dwóch etapach dziennych wystartowało 116 zawodników, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas dwóch etapów. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Gminę Bogatynia reprezentowały drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 3 – opiekun: pani Aneta Strojanowska, ze Szkoły Podstawowej nr 4 – opiekun: pani Katarzyna Krawczenko i pani Katarzyna Staszak – Smolarek, ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej w Działoszynie – opiekun: pani Katarzyna Krawczenko oraz drużyny ze szkół ponadpodstawowych. Dodatkowym opiekunem był pan Dawid Szymaniak, którego syn – Stasiu – dzielnie reprezentował Szkołę Podstawową nr 1 w Bogatyni.

W sobotni poranek pogoda dopisała. Po otrzymaniu mapy oraz karty startowej wszyscy ruszyli w teren. Trasy obejmowały obszar lasów na terenie gminy Bolesławiec, na Pogórzu Kaczawskim. Mogliśmy podziwiać czas spadających, złotych liści, a niektórzy zawodnicy, oprócz punktów w terenie, znaleźli również całkiem okazałe grzyby. Każdy uczestnik ukończył marsze i bezpiecznie dotarł do mety, gdzie czekał na niego poczęstunek.

Oto drużyny, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce:

• w kategorii TD:

1 miejsce – drużyna z SP3 / SP4 w składzie: Nikola Gwóźdź i Anna Ogonowska;

2 miejsce – drużyna z SP 3 w składzie: Maja Siemaszko, Zuzanna Zielewska i Marcela Dziadosz;

7 miejsce – drużyna z SP4 w składzie: Lena Marciniak, Oliwia Kuca, Hubert Chlebny;

8 miejsce – drużyna z SP4 w składzie: Kacper Stojek, Karol Tęcza i Jakub Jaworski.

• w kategorii TT:

1 miejsce – drużyna z SP Działoszyn w składzie: Wiktoria Chmielowska, Dominika Wójcik, Maja Szcześniak, Mateusz Kowalczuk, Szymon Jałowczyk.

• w kategorii TM:

2 miejsce – drużyna z ZSZ w Bogatyni w składzie: Jakub Dragan.

• w kategorii TJ: licealiści: Marcelina Szymaniak i Wojciech Pająk (LO Zgorzelec) nie mieli sobie równych i zajęli 1 miejsce.

Słowa uznania należą się również osobom, które pierwszy raz startowały w marszach na orientację. Byli to:

Natalia Śliwczyńska, Stanisław Szymaniak, Filip Jasiński, Tymoteusz Gorczyński, Szymon Szumiło, Jakub Kicmal, Laura Kowalczuk, Kacper Sprawka i Konrad Jajko. Przeszli oni trasę dla początkujących wraz opiekunami: panią Katarzyną Krawczenko i panem Dawidem Szymaniakiem, którzy przybliżyli im zasady udziału w takiej imprezie. Wszyscy nowicjusze świetnie się spisali i już zapowiadają swoje starty w przyszłym roku szkolnym. Brawo dla Was!

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Już nie możemy się doczekać udziału w kolejnej imprezie na orientację.

Relacja: Aneta Strojanowska

Galeria zdjęć:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.