W najbliższą sobotę, 28 października 2023 roku do Zittatu zawitają czołowi chodziarze z całego świata, którzy podczas „Lusatian International Race Walking Meeting” będą ubiegać się o kwalifikacje olimpijskie do Paryża w przyszłym roku.

Organizatorzy wydarzenia – AC Rumburk, z.s. z Czech i O-See-Sports e.V. z Zittau – spodziewają się sportowców z Egiptu, Etiopii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Kolumbii, Łotwy, Litwy, Meksyku, Polski, Słowacji, RPA, Czech, Węgier, USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii i Niemiec, w tym wielu najlepszych chodziarzy z tych krajów . Jednym z powodów dużej liczby zgłoszeń światowej czołówki w chodzie jest fakt, że tor o długości 1 km wokół stadionu w Weinau w Zittau jest certyfikowany przez World Athletics Association, a zatem jest również zatwierdzony jako tor kwalifikacyjny do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

O godzinie 10:00 rozpoczną się zawody na krótkich dystansach 1 km (U12), 2 km (U14), 3 km (U16) i 5 km (U18, mężczyźni/kobiety).

Główne zawody w chodzeniu na dystansie 10 km (U20, mężczyźni/kobiety), 20 km (mężczyźni/kobiety) i 35 km (mężczyźni/kobiety) rozpoczną się o godzinie 11:00.

Link do listy zgłoszeń

Źródło: Miasto Zgorzelec 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.