27-05-2023, odbył się VII rajd pieszy i rowerowy pod nazwą "Eurotour 2023", zorganizowany przez Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej "Bog-Tur", starostwo z czeskiej miejscowości Visnova oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Bogatyni.

Start honorowy, rowerzystów  spod UMiG o godzinie 8:30, a piechurów o godzinie 9:30. Rowerzyści wyruszyli na start ostry do czeskiej Andelki, a piechurzy prywatnymi samochodami też na start ostry. Po przyjechaniu do Andelki, dostaliśmy karty startowe, wpłacając 5 zł, a Czesi 20 koron. Pobraliśmy okolicznościowe przypinki, butelkę wody oraz baton energetyczny. Komitet organizacyjny tj. Starosta z Visnovej, długoletni organizator z Czech Tomasz Cyruš oraz przedstawiciele „Bog-Turu” dali znak i o ok. godziny 10:40, rowerzyści wyruszyli na 27 km, a piesi na 7,4 km trasę.  Przejechaliśmy przez Polskę: Lutogniewice i Krzewinę, następnie wjechaliśmy do Niemiec: Ostritz i ścieżką rowerową nad Nysą do Polski: Radomierzyce, gdzie zrobiliśmy krótki postój na uzupełnienie napojów i wzmocnienie się batonem. Dalej pojechaliśmy przez Polskę: Ręczyn i Spytków a później przez Czechy: Ves, Czernousy na stadion sportowy do Visnovej, gdzie była meta rajdu. Piechurzy, wędrowali przez czeskie miejscowości do Visnovej na metę rajdu. Na mecie rajdu, po okazaniu kart startowych, dostaliśmy ciepły posiłek oraz napoje. Później organizatorzy przeprowadzili loterię fantową (Tombola) z cennymi fantami ufundowanymi przez UMiG w Bogatyni i Starostwo z Visnovej. Do domu wracaliśmy w małych grupkach.

Okazało się, iż pobiliśmy rekord: uczestników z Polski było 45 osób (25 rowerzystów i 20 piechurów) a z Czech 47 osób (29 rowerzystów i 18 piechurów) co daje 92 uczestników. Wszyscy uczestnicy ukończyli rajd w dobrej kondycji, mimo mocno pofałdowanej trasy tzw. "czeskie kopce",  a rowerzyści przejechali ok. 66 km. Do zobaczenia za rok na VIII rajdzie.

Relacja Sławomir Kałka

Zdjęcia Franciszek Romaniak, Marzena Drozdowska i Roman Krukowsko

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.