IV edycja Bogatyńskiego Biegu Australijskiego.

W sobotę̨ 13 maja na stadionie przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbyła się̨ IV edycja Bogatyńskiego Biegu Australijskiego. Do startu zgłosiło się̨ 57 biegaczy w różnym wieku. 

Formuła zawodów polegała na pokonywaniu okrążeń na bieżni (400 m), po każdym odpadała ostatnia osoba i tak, aż do wyłonienia zwycięzców. Bieg uroczyście otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. Wśród pań najlepsza okazała się Edyta Cichosz, która wyprzedziła Barbarę Teodorowicz oraz Annę Choję. Wśród panów najlepszy okazał się Daniel Firlet, który wyprzedził Adriana Szydłowskiego oraz Tomasza Olejnika. Dużą popularnością cieszył się także bieg dla dzieci na dystansie 400 m. Poprzedzający start główny, wyścig maluchów pokonało aż 36 małych sportowców. W tym biegu mieliśmy samych zwycięzców. Każdy uczestnik niezależnie od kategorii otrzymał pamiątkowy medal oraz ręcznie wypisany przez pana Adama Kusiaka certyfikat uczestnictwa. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczono pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę̨ i przyjazną atmosferę̨ podczas tegorocznych zawodów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz na inne wydarzenia sportowe organizowane w Gminie Bogatynia.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.