Już po raz VI w dniu 21-05-2022, odbył się Międzynarodowy Rajd „Eurotour 2022, współorganizowany przez „Bog-Tur”, Starostę z czeskiej Višňovej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji z Bogatyni.

Na start honorowy przyjechało ponad 25 miłośników jazdy na rowerze. Uroczystego startu dokonali: burmistrz Wojciech Dobrołowicz i dyrektor OSiR Adam Ignatowicz. Druga grupa piechurów, 6 osobowa, podjechała busem do Działoszyna i na pieszo przeszli na miejsce zakończenia rajdu do Andělki w Czechach. Rowerzyści pojechali na start ostry tj. do Višňovej, gdzie czekali na nas rowerzyści czescy w różnym wielu od najmłodszego 1,5 (wieziony w wózku rowerowym przez tatę) do ponad 80-letniej uczestniczki. Duża, ponad 58 osobowa grupa, rozpoczęła rajd rowerowy pobierając baton energetyczny i wodę. Jadąc przez Černousy i Ves, przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Polski do Spytkowa, skręt na akwen Witka, na nowy pomost a następnie przez Kostrzynę, Lutogniewice na metę do Andělki, gdzie na kartę startową, dostaliśmy, zimne i gorące napoje i kiełbaskę z grilla z pieczywem. Gdy już wszyscy dojechali i doszli, Starosta z Višňovej, radna Barbara Otrociuk oraz prezes „Bog-Tur”, przeprowadzili losowanie nagród loterii (tombola) ufundowanych przez organizatorów i UMiG z Bogatyni. Przejechaliśmy ponad 55 km.

Serdeczne podziękowania za sponsoring: burmistrzowi Wojciechowi Dobrołowiczowi, dyrektorowi OSiR Adamowi Ignatowiczowi i Robertowi Zambrowskiemu.

Do zobaczenia za rok, mamy nadzieję, iż powróci organizator z niemieckiego Ostritz.

Relacja Sławomir Kałka

Zdjęcia Franciszek Romaniak i Robert Zambrowski

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.