W sobotę, 30 kwietnia, w Lubomierzu, odbyły się II Turystyczne Marsze na Orientację, zaliczane do Pucharu Dolnego Śląska w MnO na rok 2022 (II Runda Pucharu Dolnego Śląska w MnO) i Rundy Pucharu Polski Młodzieży. Organizatorem zawodów było Koło Osiedlowe PTTK w Lubaniu.

Celem imprezy było:

• upowszechnianie turystycznych marszów na orientację;

• rozegranie rundy Pucharu Polski Młodzieży;

• rozegranie II rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację;

• promocja walorów krajoznawczych Gminy Lubomierz.

W zawodach zgłosiło swój udział 149 zawodników, z których wystartowało 136 w różnych kategoriach wiekowych. We wszystkich kategoriach uczestnicy startowali w dwóch etapach dziennych, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas dwóch etapów. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w MnO.

Naszą Gminę reprezentowały drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni w kategorii TD (dziecięcej) i kategorii TM (młodzieżowej) – opiekun Pani Aneta Strojanowska, ze Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju, wszystkie drużyny w kategorii TM – opiekun Pan Marek Łabędź oraz dwie drużyny juniorów ze szkół ponadpodstawowych. Trasy obejmowały okolice Lubomierza i przebiegały w terenie leśnym o zróżnicowanej przebieżności.

Na początku imprezy podczas otwarcia odbyło się uroczyste podsumowanie Pucharu Dolnego Śląska za rok 2021, następnie po odprawie technicznej uczestnicy udali się na start.

Bardzo dobre wyniki uzyskali reprezentanci naszej gminy:

W kategorii TD, III miejsce wywalczyła drużyna w składzie Tryc Julia, Kadzewicz Nadia, Hurlak Lena - reprezentująca MKKT Bogatynia (SP 3 Bogatynia). Spisali się także reprezentanci starszej kategorii wiekowej. W kategorii TM II miejsce uzyskała drużyna w składzie: Siemaszko Karol, Skwarczyńska Fabiana, startująca jako MKKT Bogatynia (SP Opolno). IV miejsce zdobyli: Kalinowska Maja, Opanowski Hubert - również drużyna z Opolna.

Kolejna drużyna: Jakub Dragan i Kacper Wolkiewicz z SP nr 3 zajęła XII miejsce, drużyna z SP Opolno Zdrój w składzie: Lena Morawska, Oliwia Sieczko - XIII miejsce, a drużyna z SP nr 3 w Bogatyni XVI miejsce - Wiktoria Góra i Magda Walkowiak.

Świetnie poszło absolwentom SP nr 3 w Bogatyni, a obecnie licealistom, którzy startowali w kategorii TJ: II miejsce uzyskał Olech Hubert MKKT Bogatynia (LO), a III miejsce drużyna w składzie: Szymaniak Marcelina i Pająk Wojciech MKKT Bogatynia (LO).

Po dwóch etapach, w przerwie przed zakończeniem imprezy, uczestnicy udali się na posiłek, a potem do Muzeum Kargula i Pawlaka, gdzie mogli oglądać rekwizyty z kultowego filmu "Sami Swoi". Zwiedzali też centrum Lubomierza: rynek z zabytkowymi kamienicami z podcieniami, nietypowym pręgierzem i zabytkowym kościołem w stylu barokowym - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa.

Relacje z imprezy przygotowali: Marek Łabędź i Aneta Strojanowska

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.