Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni rozpoczyna przygotowania do budowy placu zabaw obok Multifunkcyjnego Centrum Trójstyku (dom ludowy) w Markocicach. Ogłoszono już zamówienie przetarg. Głównym elementem placu zabaw będzie "zamek" i "rycerze".

fot. archiwum

"Urządzenia na placu zabaw muszą być spójne ze sobą oraz zachowywać tą samą kolorystykę i charakter. Zamawiający wymaga aby konwencja placu zabaw została zachowana w stylu zamkowym. Zestaw zabawowy powinien posiadać zabezpieczenia boczne i elementy dekoracyjne nawiązujące stylistycznie do średniowiecznych zamków. Bujaki wyglądem także
powinny nawiązywać do klimatów zamkowych. Zamawiający wymaga aby był to wzór konik i rycerz. Drewno konstrukcyjne należy zabezpieczyć impregnatem w kolorze ciemny orzech. Kolor dominujący urządzeń do szary, nawiązujący do murów zamkowych"
- możemy przeczytać w zamówieniu. Plac ma stanąć do 20 czerwca br. 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy placu zabaw na terenie części działki nr 20/5,AM-5, obr. Bogatynia I.
Wstępne założenia do projektowania:
- piaskownica kwadratowa o boku ok 1,8 m,
- huśtawka bocianie gniazdo,
- huśtawka podwójna z siedziskami płaskimi,
- dwa bujaki na sprężynie,
- sześciokąt wielofunkcyjny ze ścianką wspinaczkową, linami wspinaczkowymi, drabinką pionową i zestawem do przewrotów,
- równoważnia na trzech sprężynach,
- zestaw zabawowy składający się z czterech wież połączonych ze sobą ruchomym pomostem, mostkiem linowym, tunelem, pomostem stałym. Dodatkowo urządzenie powinno być wyposażone w rurę strażacką, drabinki poziomej ścianki wspinaczkowej i dwie zjeżdżalnie,
- pozostała mała architektura: ławka, kosz na śmieci, tablica z regulaminem,
- zagospodarowanie terenu.
Teren, na którym planowana jest inwestycja zlokalizowany jest w granicach strefy ochrony konserwatorskiej i archeologicznej w granicach obszaru zalanego wodami powodziowymi rzeki Miedzianka wyznaczona powodzią z 2010 roku w granicach zabytkowego układu urbanistycznego dawnej wsi Markocice wpisanego do rejestru zabytków.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.