Kolejny raz Eugeniusz Rataj był gościem w naszej Bibliotece. Spotkanie z czytelnikami odbyło się w słoneczne popołudnie, w klimatycznej, ozdobionej kwiatami i świecami Czytelni. Wśród przybyłych gości nie zabrakło oczywiście Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia - Wojciecha Dobrołowicza. Mieszkańcy gminy uczestniczyli w wyjątkowej promocji obszernej powieści „Wilczyca”, pierwszej z serii „Coś się kończy, coś zaczyna”.

Autor opowiadał o swoich inspiracjach, o długiej drodze, jaką musiał przejść, aby książka została wydana. Zacytował kilka fragmentów prozy, które wydawały się Autorowi najbardziej istotne i zachęcające do przeczytania całej powieści. Eugeniusz Rataj skromnie nie nazywał siebie pisarzem, ale kimś, kto przekazuje swoje przemyślenia, odczucia na temat życia, często nawiązując do przeszłości.

Pani Dyrektor Bożena Mazowiecka przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia pisarza regionalnego, związane z literaturą. Podczas spotkania autor promował młodą skrzypaczkę, absolwentkę szkoły muzycznej, która zaczyna swoją przygodę z muzyką. Wiktoria Siemiernik wykonała kilka znanych utworów. Ich nastrój idealnie pasował do atmosfery wydarzenia. Pan Burmistrz wyraził słowa uznania dla twórczości Pana Rataja, podziękował również za promocję młodego talentu.

Po oficjalnej części spotkania uczestnicy mieli okazję zakupić książkę z dedykacją, porozmawiać z pisarzem przy kawie i słodkim poczęstunku. Dyskusje krążyły wokół słowa pisanego, muzyki i życia codziennego. Był to czas, który umożliwił bliższe poznanie się i wymianę poglądów między autorem a publicznością. Mamy nadzieję, iż uczestnicy spotkania zapamiętają to popołudnie w naszej Bibliotece jako niezapomniane, pełne inspiracji i artystycznych wrażeń.

Źródło: biblioteka publiczna 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.