Wczoraj (25.09), w sali konferencyjnej bogatyńskiego urzędu burmistrz Wojciech Dobrołowicz spotkał się z uczestnikami konkursu. W tegorocznej edycji "Listu do taty" uczestniczyło blisko 2500 tys. prac nadesłanych przez uczniów z blisko 450 szkół.

W czerwcu, czworo uczniów z dwóch gminnych szkół podstawowych wzięło udział w siódmej edycji konkursu "List do taty", organizowanego przez senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Zadaniem konkursowym było napisanie listu do ojca na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tato?". Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka.

Celem konkursu, skierowanego do uczniów IV i V klas, było zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka, wspieranie kultury odpowiedniego ojcostwa oraz propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin.

Wczoraj burmistrz spotkał się z uczniami, którym w imieniu Senatora Rafała Ślusarza, będącego organizatorem konkursu w naszym okręgu, wręczył dyplomy i upominki, doceniając tym samym udział w konkursie i reprezentowanie Bogatyni. 

W obecności dyrektorów szkół i rodziców wyróżnieni zostali: Aleksandra Ilnicka i Michał Workun ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie oraz Jan Nawrocki i Hubert Chlebny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.