Koncert NoworocznySzkoła Muzyczna w Bogatyni zaprasza na Koncert Noworoczny przygotowany przez jej uczniów. Koncert odbędzie się 10 stycznia 2013 roku o godzinie 17.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. W programie kolędy i pastorałki, utwory noworoczne i popularno-rozrywkowe. Gościnnie wystąpi zespół akordeonowy ze Zgorzelca

Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Bogatyni istnieje od 1999 roku. To jedyna placówka w naszej gminie, która kształci dzieci i młodzież w kierunku artystycznym. Uczniowie zdobywają umiejętność gry na instrumentach, oraz podstawowe wiadomości teorii muzyki co umożliwia dalszą edukację w średniej szkole muzycznej, a później na wyższych uczelniach muzycznych. Wielu absolwentów naszej szkoły podjęło naukę w szkole średniej muzycznej w Zgorzelcu jak również na Akademiach Muzycznych.

„Jesteśmy z tego dumni” – mówi Sławomir Kosiorek założyciel szkoły. Absolwenci naszej placówki są naszą wizytówką, zarówno ci, którzy zdecydowali się zakończyć edukację na poziomie podstawowym i muzykują amatorsko w naszym środowisku, jak również absolwenci, którzy kontynuowali bądź kontynuują naukę na wspomnianych Akademiach Muzycznych.

Naszym podstawowym celem i zadaniem jest kształcenie muzyczne młodych ludzi wrażliwych na piękno i dobro, którzy świadomie i z chęcią będą korzystać z dóbr kultury oraz będą zdolni do współtworzenia tych dóbr między innymi grając- muzykując w naszym środowisku lub reprezentując nasze miasto i gminę na zewnątrz. (wiele nazwisk dzieci i młodzieży można tu wymienić, lista jest długa, które dzieci właśnie czynnie grają, muzykują, mają swoje indywidualne koncerty, a nawet tworzą muzykę- co bardzo cieszy, ale nie to jest tematem tejże informacji o naszej szkole ten temat poruszymy i wymienimy personalnie w następnych informacjach prasowych).

Kształcenie muzyczne w szkole artystycznej przygotowuje dzieci i młodzież do ustawicznej pracy nas sobą i swoim talentem, mobilizuje również do świadomości własnego rozwoju i doskonalenie umiejętności gry na instrumencie.
Szkoła Muzyczna uczy konsekwencji i odpowiedzialności za pracę, dla której świetnym sprawdzianem-egzaminem jest scena i publiczność już od najmłodszych lat nauki, dla niektórych uczniów Noworoczny Koncert 10 stycznia będzie pierwszym występem przed publicznością, na który bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu, aby świąteczny czas wypełniony był radością i miłością niosąc spokój i odpoczynek, pomyślności w Nowym Roku, spełnienia wszelkich marzeń, zdrowia, powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.

Rada Pedagogiczna oraz Uczniowie Szkoły Muzycznej w Bogatyni

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.