- reklama -

Kalendarz wydarzeń

Festyn sąsiedzki u Preibischa
Niedziela 27 Maj 2018, 10:00
Odsłon : 698

Z okazji Dnia Otwartych Domów Przysłupowych 2018, zapraszamy wszystkich mieszkańców, turystów oraz sympatyków Bogatyni na niezwykłe spotkanie z rękodziełem i sztuką pod hasłem Festyn Sąsiedzki u Preibischa.

W programie imprezy m.in. kolorowe warsztaty "Zrób to sam", przejażdżki konne, spotkania z lokalnymi artystami oraz emocjonująca gra terenowa.

Startujemy punkt 10.00 na terenie parku Preibischa za Biblioteką Miejską. WSTĘP WOLNY.

W strefie warsztatowej, czekają na Ciebie:

# Warsztaty introligatorskie - Zrobisz swój notatniki marzeń
# Warsztaty stemplowania na tkaninie - Zmalujesz pamiątkową ekotorbę.
# Warsztaty słomoplastyki - Nauczysz się jak wykonać obrazek przy użyciu słomy.
# Warsztaty kaligrafii - Poznasz sekrety ładnego pisania.
# Warsztaty decoupage - Udekorujesz różne przedmioty metodą serwetkową.
# Warsztaty tworzenia kwiatów z papieru - Stworzysz papierowe kwiaty jak żywe. 
# Warsztaty rysunku i malarstwa - Odkryjesz w sobie artystyczną duszę, podczas zajęć w plenerze.

Tego dnia, koniecznie zajrzyj też do naszej MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI (wejście od strony parku), spotkasz tam podopiecznych TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, którzy przygotowali dla wszystkich chętnych, ciekawe warsztaty malowania kamieni oraz tworzenia niezwykłej figurki Sudeciaka. 

Poczuj w sobie artystę i razem ze STOWARZYSZENIEM PLASTYKÓW KRECHA, namaluj wielki obraz domu przysłupowego. Liczy się każda kreska! Zeszłoroczny obraz malowało razem ponad 50 osób.

Nasi plastycy nie zapomnieli również, o małych artystach. Na wszystkie dzieci, czekają fantastyczne przysłupowe kolorowanki, farby i kredki (facebook.com/krecha.bogatynia).

Podczas festynu, będziesz miał okazję poznać czworonożnych podopiecznych FUNDACJI MAJA - SCHRONISKO DLA KONI oraz ich opiekunów, którzy zapraszają wszystkie dzieci na przejażdżkę konną. Dla naszych milusińskich, wolontariusze fundacji przygotowali również, malowanie twarzy (fundacjamaja.pl).

TEGO DNIA ODBĘDZIE SIĘ TAKŻE, ZBIÓRKA DATKÓW NA UTRZYMANIE SCHRONISKA ORAZ ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW Z FUNDACJI. Zachęcamy do udziału. Każda puszka lub złotówka ma znaczenie. 

Dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, przygotowaliśmy niesamowitą grę terenową Geocaching. 

Geocaching to międzynarodowa zabawa polegająca na poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Rozgrywki odbędą się na 2 poziomach zaawansowania. Tak więc nie martw się jeśli jesteś totalnym amatorem, wszystkie zasady gry wyjaśni ci wytrawna geocacherka p. Marzena Szkudlarek. 

WŁĄCZ SIĘ DO GRY I ODKRYJ SKARBY JAKIE SKRYWA NASZE MIASTO!

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych to również niesamowita okazja, aby zobaczyć jak wygląda tradycyjny dom przysłupowy od środka. 

W dniu 27 maja na zwiedzających czeka, aż 12 otwartych domów z Bogatyni oraz 2 obiekty z Działoszyna. NIE PRZEGAP OKAZJI I ZOBACZ JE WSZYSTKIE.

Więcej informacji: facebook.com/events/240785919996419.

czwartek, sierpień 05, 2021