Hotel Rychło w Bogatyni, fot. bogatynia.info.pl
Spółka Global Tur - posiadająca m.in. hotel Rychło zmieni własciciela. Informację o przejęciu upubliczniła spółka przejmująca

Zarząd spółki ELBEST z siedzibą w Rogowcu ogłosił publicznie plan przejęcia 5 spółek, w tym bogatyńskiego Global Tur. Global Tur jest właścicielem m.in. takich obiektów w Bogatyni jak  Hotel Rychło,  Cafe ER,   Hoker, a także restauracji Kaprys w Zgorzelcu i ośrodka Witka. Połączenie jest skutkiem procesów konsolidacyjnych zachodzących w całej grupie PGE, która jest właścicielem obu spółek.

Połączenie będzie miało charakter inkorporacji (łączenie przez przejęcie). ELBEST przejmie: BESTUR z Bełchatowa, Global Tur z Bogatyni, Energetyk SPA z Iwonicza-Zdroju, Centrum Szkolenia i Rekreacji Energetyk z Krasnobrodu oraz Media-Serwis Dychów z Dychowa. W wyniku połączenia Spółki Przejmowane zostaną rozwiązane bez przeprowadzenia likwidacji i wykreślone z rejestru. Kapitał zakładowy bogatyńskiej spółki przed przejęciem wynosi prawie 22 mln zł. 

Podobny los spotkał inną bogatyńską spółkę. Centrum Medyczne Turów z początkiem tego roku zostało wchłonięte przez bełchatowską spółkę medyczną MegaMed.

{jb_info}Na ten podobny pisaliśmy:{/jb_info}

 
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.