Już w najbliższy poniedziałek o 6.30 wyruszy pierwszy bus na Jasną Górę, do Wyszkowa pojedzie 2,5 godziny później. UMiG wyłonił wykonawcę
Przetarg został ogłoszony w połowie grudnia br. (pisaliśmy o tym w artykule Będzie bus do Wyszkowa i na Jasną Górę). Przez najbliższy rok mieszkańców wozić będzie firma „JAMM” spółka jawna Marzanna Janusz, Mariusz Janusz. Przewoźnik ten dotychczas obsługiwał bogatyńska linię miejską (vide Bogatynian woził będzie PKS z Gryfic). Budżet gminy wyłoży na przejazdy przeszło 50 tys. zł.
Przewidywane są trzy kursy dziennie na trasie Bogatynia - Jasna Góra Bogatynia i również trzy Bogatynia - Wyszków - Bogatynia (w tym jeden wydłużony kurs do Wolanowa). Busy ruszać będą z przystanku obok Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Ten jadący w kierunku Jasnej Góry ma zatrzymywać się jeszcze w dwóch miejscach w Bogatyni (przy ul. ul. II Armii WP i Kościuszki). Drugi kierunek (Wyszków) będzie miał przystanki w Turoszowie, Działoszynie (dwa) i trzy w samym Wyszkowie.
Busy maja kursować od 2 stycznia 2012 do końca przyszłego roku. Poniżej rozkład jazdy:
Trzy kursy Bogatynia – Jasna Góra – Bogatynia oprócz niedziel i świąt
Wyjazd godzina | Przystanek | Ilość km | Powrót godzina |
6.30; 7.00; 16.00; | Bogatynia BOK | 0 | 6.53; 7.31; 16.31 |
6.31; 7.01; 16.01 | Bogatynia ul. II Armii WP | 1 | 6.52; 7.30; 16.30 |
6.32; 7.03; 16.03 | Bogatynia ul. Kościuszki | 1 | 6.51; 7.29; 16.29 |
6.40; 7.12; 16.12 | Jasna Góra | 6 | 6.41; 7.19; 16.19 |
Trzy kursy Bogatynia – Wyszków – Bogatynia w tym jeden wydłużony kurs do Wolanowa (oprócz sobót, niedziel i świąt) 2 x w miesiącu w 1 i 3 piątek miesiąca oba kursy wydłużone do Wolanowa
Wyjazd godzina | Przystanek | Ilość km | Powrót godzina |
9.00; 13.00; 16.00 | Bogatynia BOK | 0 | 9.45; 13.45; 16.53 |
9.05; 13.05; 16.05 | Turoszów | 4 | 9.40; 13.40; 16.48 |
9.12; 13,12; 16.12 | Działoszyn | 6 | 9.37; 13.37; 16.45 |
9.15; 13.15; 16.15 | Działoszyn Wieś | 10 | 9.34; 13.34; 16.44 |
9.17; 13.17; 16.17 | Wyszków Kolonia | 14 | 9.27; 13.27; 16.37 |
9.20; 13.20; 16.20 | Wyszków Szkoła | 15 | 9.25; 13.25; 16.35 |
16.30 | Wolanów Wiata | 17 | 16.30 |
Podobne artykuły:
- Bogatynian woził będzie PKS z Gryfic
- Będzie bus do Wyszkowa i na Jasną Górę
- Cena biletu będzie nadal wynosiła 1 zł