Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, fot. KPP w Zgorzelcu12 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Bogatyni odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu. W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego

Turniej składał się z dwóch części: testu teoretycznego z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz części praktycznej jazdy rowerem.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Osieka Łużuckiego, a trzecie dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bogatyni.

Oprócz drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu nasz powiat w Regionalnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym będą reprezentować także uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Bogatyni. Eliminacje regionalne odbędą się w Jeleniej Górze.

Zaznaczyć należy, iż poziom, który zaprezentowali uczniowie biorący udział w turnieje był niezwykle wysoki. Na zakończenie uczestnicy oraz nauczyciele, którzy pomagali uczniom przygotować sie do turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.