Jarmark Przysłupowy w Bogatyni, fot. BSRRBurzyć czy remontować? Dyskusja toczy się od dawna, jednak w niedzielne popołudnie nikt nie miał wątpliwości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

Bogatynia na jeden dzień faktycznie stała się stolicą domów przysłupowych, a ulica Waryńskiego sercem stolicy. Bogatynianie chętnie odwiedzali stragany i stoiska. Mnogość atrakcji przysłupowych skondensowana jednego dnia pozwalała, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jak zapowiadali organizatorzy wydarzenie miało na celu popularyzację architektury regionalnej oraz  prezentację lokalnego rzemiosła, rękodzieła, smaków, piśmiennictwa i sztuki.

Oprócz występów artystycznych, atrakcji, straganów rzemieślniczych można było uzyskać poradę w każdym aspekcie dotyczącym domu przysłupowego. Bezpłatnych informacji udzielali praktycy i eksperci instytucji państwowych związani na co dzień z zabytkami i ich odbudową.

Podczas tegorocznego Dnia Otwartych Domów Przysłupowych nie tylko można było "zajrzeć do środka", ale także zobaczyć do czego dzisiaj zabytkowe domy mogą zostać wykorzystane.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Marcina Pilszaka z Bogatyńskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego (bsrr.eu):

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.