Szpital Gminny, fot. bogatynia.info.plNasi radni już zdecydowali, teraz kolej na Radę Powiatu. Jutro zapadnie decyzja w sprawie łączenia ZOZ-ów

Rada Gminy i Mista Bogatynia już podjęła uchwałę intencyjną, w której „wyraża się wolę podjęcia działań zmierzających do połączenia się Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Bogatyni przy ul. Wyczółkowskiego 15 z Wielospecjalistycznym Szpitalem – Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej 11 – 12.” Teraz podobną decyzję musi podjąć Rada Powiatu. Głosowanie wydaje się formalnością, ale i ta musi zostać dopełniona. 

28 czerwca 2012 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbędzie się sesja, na której jednym z punktów poddanych pod głosowanie będzie wyrażenia woli zawarcia porozumienia z Miastem i Gminą Bogatynia o połączeniu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni z Wielospecjalistycznym Szpitalem Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu. Radni powiatowi podejmą również decyzję w sprawie absolutorium dla zarządu powiatu.

Zarówno bogatyńska uchwała jak i zgorzelecka jeszcze niczego nie przesądza, ale daje otwartą drogą do finalizacji połączenia obu placówek medycznych. Po głosowaniu ma powstać porozumienie dotyczące tego jak dalej ma funkcjonować nowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Koncepcja ma uwzględniać założenia, dotyczące rodzaju i zakresu świadczeń zdrowotnych udzielanych mieszkańcom gminy Bogatynia, spraw pracowniczych i zasad przejęcia mienia SPZOZ w Bogatyni, wysokości zobowiązań bogatyńskiego zespołu i zasad odpowiedzialności za te zobowiązania w razie połączenia oraz konsultacji ze związkami zawodowymi.

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.