W ciągu dwóch dni zgorzeleccy policjanci zatrzymali trzech rowerzystów, którzy wsiadając na swoje jednoślady byli pijani. Nietrzeźwi miłośnicy jazdy rowerem stwarzają zagrożenie na drogach dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Na obrazku rower i radiowóz oznakowany, fot. KPP w Zgorzelcu 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego patrolując ulice naszego powiatu zatrzymali w ciągu ostatnich dwóch dni trzech rowerzystów po alkoholu. Mandaty za takie wykroczenie nie są małe.

Kierujący po użyciu alkoholu, 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poddany badaniu na zawartość alkoholu miał prawie pół promila w organizmie. Tym samym popełnił wykroczenie, za które został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierujących mężczyzn jazdę po alkoholu odczuło znacznie bardziej. Badanie stanu trzeźwości wykazało około dwa i pół promila u 64-latka oraz 52-latka. Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego za takie wykroczenie będą musieli zapłacić po 2500 zł mandatu karnego.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.