Policjanci z polsko-niemieckiej grupy NYSA zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o włamanie do jednej z firm na terenie Niemiec i kradzież mienia, w tym pojazdu ciężarowego, o łącznej wartości prawie 130 tysięcy złotych. Najpierw pościg transgraniczny prowadzony przez policjantów z Niemiec, następnie ucieczka kierującego, a w konsekwencji zatrzymany 41 i 43-latek. Wspólne działania policjantów z polsko-niemieckiej grupy Nysa pozwoliły na odzyskanie skradzionego mienia. Teraz policjanci będą ustalać wszystkie okoliczności popełnionych przez zatrzymanych przestępstw.

Wczoraj po godzinie 5:00 dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o pościgu transgranicznym prowadzonym przez funkcjonariuszy z Niemiec za pojazdem marki Citroën, który wjechał na teren Polski. Do działań pościgowych zostali skierowani policjanci z bogatyńskiego komisariatu. Samochód miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu i niemieccy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zignorował je i zaczął uciekać. Po wjechaniu na teren Polski w jednym z kompleksów leśnych kierujący uderzył w drzewo i uciekł. W pojeździe policjanci ujawnili mienie pochodzące z włamania do firmy budowlanej na terenie Niemiec. Jak się okazało sprawcy ukradli również pojazd ciężarowy marki Mercedes wraz z naczepą. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na prawie 130 tysięcy złotych.

W toku dalszych działań policjanci z polsko-niemieckiej grupy Nysa na jednym z parkingów w Bogatyni ujawnili skradziony zespół pojazdów. Podjęte czynności operacyjne i procesowe skutkowały zatrzymaniem dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o te przestępstwa. 41 i 43-latek znani są policjantom z wcześniejszych czynności służbowych. W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania młodszego z mężczyzny policjanci ujawnili kluczyk od skradzionego mercedesa, mieszadło do betonu oraz pistolet do malowania prawdopodobnie pochodzące z kradzieży, wiatrówkę oraz worek foliowy z krystaliczną substancją.

Obaj zatrzymani trafili do zgorzeleckiej jednostki. Przeprowadzone badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 200 porcji handlowych tego narkotyku. Odzyskane mienie zostało wydane już właścicielowi.

Teraz policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni pod nadzorem prokuratora będą analizować zebrany materiał dowodowy i ustalać poszczególny udział mężczyzn w popełnionych przestępstwach.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.