W wieku 55 lat zmarł nagle burmistrz Hrádka nad Nysa Josef Horinka. Wieloletni burmistrz i zarazem przedstawiciel regionalny odszedł nagle 9 maja. Informację potwierdził Martin Půta. 

Josef Horinka w Bogatyni na zaprzysiężeniu burmistrza i Rady, fot. UMiG Bogatynia 

„Pepa Horinka dał wszystko, co mógł Hradkowi i przemianie naszego miasta na lepsze. Cała Twoja wiedza, siła i energia. Czternaście lat jako burmistrz i sześć lat wcześniej jako zastępca burmistrza” – poinformował Martin Půta na Facebooku. 

- "Straciłem przyjaciela, z którym często się konsultowałem i rozmawiałem o pracy i problemach. Partnera, z którym cieszyliśmy się, gdy nam się coś udało. Będzie mi tego wszystkiego brakowało, a także tego, że nie będziemy już z Pepą śpiewać na imprezach i żartować z naszego wspólnego pokoju w domu spokojnej starości. Płaczę i nie rozumiem... Szczere kondolencje dla całej rodziny, dla jego żony Jany i dwójki jego dzieci, które kochał” – dodał. 

Horinka został zastępcą burmistrza partnerskiego miasta Bogatyni, Hradka po jesiennych wyborach w 2006 roku, sześć lat później zastąpił na stanowisku burmistrza Martina Půtę, który został hetmanem Libereckiego Kraju. Od 2018 roku pełni także funkcję przedstawiciela regionalnego Rady Regionalnej Republiki Czeskiej. Horinka zmarł nagle w czwartek 9 maja w wieku 55 lat. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.