Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi z przyczepką. Jak się okazało 33-latek posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia oraz był poszukiwany celem odbycia pół roku więzienia. Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna jest nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec powiatu lubańskiego trafił do policyjnej celi, a zespół pojazdów na parking. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu pojazd z przyczepką, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który poruszał się z przyczepką. Podczas podjętych czynności okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego jest nietrzeźwy. Dodatkowo policjanci z uwagi na zachowanie się mężczyzny zbadali go na zawartość narkotyków. Tester wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Ale na tym nie koniec przewinień kierującego, jak się okazało po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych miał on sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Okazał się również osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia pół roku więzienia.

Zanim 33-latek trafił do aresztu został ukarany za stan techniczny pojazdów, które trafiły na parking.

Teraz na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał za kratami. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.