W październiku, przed wyborami Bogatynia otrzymała dofinansowanie z rządowego programu. Pieniądze mają być przekazane na uzbrojenie terenu inwestycyjnego w Porajowie.

Droga transgraniczna, fot. archiwum 

- Dzięki dotacji ponad 93 mln zł, przyznanej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja VII Rozwój Stref Przemysłowych, przygotowujemy się do realizacji zadania „Uzbrojenie terenu planowanej strefy Przemysłowej Bogatynia – Porajów - informuje burmistrz Wojciech Dobrołowicz.

Jak informowaliśmy w październiku 93.100.000 zł otrzymała Gmina Bogatynia w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja VII Rozwój Stref Przemysłowych na realizację zadania pn. „Uzbrojenie terenu planowanej strefy Przemysłowej Bogatynia – Porajów”.

- W związku z tym, w bogatyńskim urzędzie odbyło się spotkanie z Tadeuszem Rycharskim prezesem zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania stref przemysłowych na przykładzie strefy, która od lat z sukcesem rozwija swoją działalność i przyciąga nowych inwestorów. Przychylność ze strony KSSEMP to niezwykle cenne wsparcie przy realizacji naszych zamierzeń - poinformował burmistrz.

- To największe rządowe dofinansowanie, jakie do tej wpłynęło do Gminy. Dzięki tym środkom przygotowana zostanie infrastruktura niezbędna do utworzenia strefy przemysłowej w rejonie trójstyku. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie m.in.: głównej infrastruktury drogowej na terenie przyszłej strefy, wraz z jej skomunikowaniem z drogą transgraniczną oraz drogą powiatową, biegnącą od przejścia granicznego Porajów – Hrádek n.Nisou do przejścia Porajów – Zittau, co umożliwi płynny i łatwy transport towarów zarówno w głąb kraju, jak i poza jego granice oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej wraz z włączeniem jej do istniejących w tym rejonie sieci wod-kan. - informował Urząd Miasta i Gminy Bogatynia w październiku br.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.