Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 50-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który został zatrzymany po pościgu przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jak się okazało, po sprawdzeniach w dostępnych bazach danych, posiadał pięć sądowych zakazów i tyle samo decyzji o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo samochód marki Ducato którym się poruszał, miał założone tablice rejestracyjne nieprzypisane do tego pojazdu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Na zdjęciu nieoznakowany radiowóz i pojazd typu bus, fot. KPP w Zgorzelcu 

Podczas nocnej służby na terenie gminy Pieńsk policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat Ducato. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. W pewnym momencie skręcił w drogę leśną i po przejechaniu kilkuset merów z uwagi na przewrócone drzewo zatrzymał pojazd i chciał uciekać pieszo. Jednak został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało uciekinierem był 50-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że mężczyzna posiada aż 5 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów i tyle samo decyzji o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo samochód którym się poruszał miał założone tablice rejestracyjne nieprzypisane do tego pojazdu.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Taka samą karą zagrożone jest kierowanie wbrew sądowemu zakazowi oraz używanie tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.