Wybrano wykonawcę II etapu Alei Żytawskiej. Znikają budy handlowe na starym "Berlinku",
Ostatnie zmiany do budżetu zakładały zwiększenie środków na to zadnie w związku z czym należy zakładać, że Umowa zostanie zawarta z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Dzisiaj ogłoszono zwycięstwo. Zamawiający - Gmina Bogatynia informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Odbudowa Alei Żytawskiej w Bogatyni II etap - II RAZ prowadzonym w ramach trybu podstawowego - została wybrana oferta z nr 2 złożona przez: FIRMĘ PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWĄ "RICARDO" RYSZARD DROSZCZ że Zgorzelca.
Całkowite wynagrodzenie ryczałtowe brutto - 3 860 153,35 zł. Całkowite wynagrodzenie ryczałtowe brutto ulepszona oferta dodatkowa - 3 169 973,16 zł. Okres gwarancji wynosi 120 miesięcy, a ulepszony okres gwarancji - 120 miesięcy.
Nowy "Berlinek" już został otwarty. Handlowcy przenieśli się "za ulicę". Na starym targowisku pomału rozbierane są budy handlowe.
Pierwszy przetarg unieważniono, ponieważ złożone oferty były za drogie. Gmina nie zwiększyła puli przeznaczonych środków, których jest mniej niż np. na rondo. Drugi przetarg nie został jeszcze unieważniony, ale ceny oferentów wciąż są za wysokie o ok. 500 tys.
Drugi przetarg przewiduje 180 dni na wykonanie zamówienia.
Teren objęty opracowaniem zlokalizowany jest w centrum miasta Bogatynia wzdłuż rzeki Miedzianki na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dworcową do ciągu pieszo-jezdnego w ulicy Partyzantów. W ramach inwestycji planowana jest odbudowa ulicy o długości około 140,0 mb; przebudowa muru oporowego rzeki Miedzianki o dł. 12,71 m; remont szaletu miejskiego zlokalizowanego w przyległym Parku im. Preibischa oraz budowa przelewów burzowych z sieci kanalizacji ogólnospławnej i deszczowej.
- Aleja Żytawska otrzyma nowe zagospodarowanie terenu w postaci przebudowanej jezdni, chodników, dojść, utwardzeń, oświetlenia, zieleni i małej architektury. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia ciągu pieszo-jezdnego z kostki kamiennej granitowej, nawierzchnia chodników i dojść z kostki i płyt kamiennych granitowych - możemy przeczytać w dokumentacji.
W ramach zadania będzie również przebudowa fragmentu ściany oporowej na rzece Miedzianka. Przebudowa żelbetowego muru oporowego (dł. 12,71 mb) z okładziną kamienną na prawym brzegu rzeki Miedzianka dotyczy odcinka od km 7+217,00 do km 7+223,00.
Zaprojektowano również rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej ø600 o długości ok. 50 m wraz z budową przykanalików deszczowych ø200.
Oświetlenie uliczne zyska nowy wymiar. Zaprojektowano sieć oświetlenia drogowego z 18 szt. lamp o stylizowanych słupach i oprawach oświetleniowych LED.
W ramach zadania przewidziany jest remont szaletu miejskiego. Zakres robót remontowych: przebudowa układu funkcjonalnego, wymiana instalacji wod.-kan. wraz z armaturą (montaż wandaloodpornej i bezdotykowej armatury), wymiana instalacji elektrycznej i oświetleniowej, montaż podgrzewaczy przepływowych i nagrzewnicy elektrycznej, montaż urządzeń wspomagających wentylację grawitacyjną, wymiana posadzek i glazury ściennej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Roboty zewnętrzne przewidują wykonanie izolacji pionowej ław fundamentowych, elewacji, pokrycia dachowego i attyki.
Pojawią się także obiekty małej architektury – zaprojektowano ławki, kosze na śmieci, słupki blokujące stylizowane. Wszystkie elementy małej architektury mają nawiązywać wizualnie i materiałowo do istniejących na odbudowanej już I części Alei Żytawskiej.
Wykonane zostaną zieleń nasadzenia przewidujące wysoką, średnią i niską zgodnie z dokumentacją.
Wykonana zostanie również budowa przelewu burzowego na sieci kanalizacji ogólnospławnej wraz z wylotem do rzeki Miedzianki.
Remont potrwa 180 dni od wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy.
Galeria zdjęć: