Na rondzie poprzewracane zostały wszystkie zapory zakazujące wjazdu. 

- Czy mieszkańcy Jasnej Góry mogą liczyć na jakąkolwiek informację ze strony UMiG na temat terminu otwarcia ronda? - możemy przeczytać na jasnogórskim profilu w mediach społecznościowych. Mieszkańcy wystąpili do Urzędu Miasta i Gminy z prośbą o oficjalną informację. Według naszych ustaleń radni  pozyskali informacje, że nie ma wykonawcy i prace zostały wstrzymane z powodu problemów z płatnością. W umowie są zapisy dotyczące kar za przekroczenie terminu zakończenia inwestycji, termin wykonania zadania minął 31 sierpnia 2023 r. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Prace na rondzie zostały wstrzymane z powodu kłopotów z płatnością.

Sołtys Jasnej Góry Krzysztof Legeżyński poinformował w mediach społecznościowych, że rondo ma być otwarte w połowie października. - W zeszłym tygodniu rozmawiałem w urzędzie z wydziałem inwestycji, otrzymałem informację: firma wykonująca budowę ronda, ma jeszcze w swoim zakresie inne etapy prac w umowie ( remont ulicy górskiej, remont dróg w innych sołectwach) które to prace mają być zakończone jakoś do czerwca 2024 roku. Jednak samo rondo w porozumieniu z wykonawcą ma być oddane ok 15 października tego roku. Trzymam się informacji otrzymanej z Urzędu i proszę o cierpliwość, myślę że emocje różnymi domniemaniami są niepotrzebne - możemy przeczytać w komentarzu sołtysa. 

Rondo wchodzi w "pakiet" budowy kilku inwestycji drogowych. Drogi w gminie zbuduje konsorcjum firm (Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik z Kościelnik Dolnych i BED-BUD Majer Daniel z Siekierczyna) za ok. 6 mln zł. Projekt jest wsparty rządowym Polskim Ładem.

Wczoraj poprzewracane zostały wszystkie zapory drogowe prowadzące do ronda. Zapory pozostały na jezdni. Mieszkańcy żartują, że nieoficjalne otwarcie może nastąpić niebawem.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.