Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Sejm zmienił również prawo wyborcze. Nowe regulacje odnoszą się także do naszej gminy. Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze podzielił naszą gminę na nowe obwody głosowania. Jest ich więcej. 

fot. archiwum bogatynia.info.pl

- Dokonuje się następujących zmian w podziale Gminy i Miasta Bogatynia na stałe obwody głosowania ustalonym (...) w sprawie podziału Gminy i Miasta Bogatynia na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych - możemy przeczytać w postanowieniu Komisarza. 

Z nowości podzielono stały obwód głosowania nr 4, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Jasna Góra i utworzenie stałego obwodu głosowania nr 23 z granicami obwodu głosowania: Jasna Góra oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Jasnej Górze, ul. Górska 16. Podzielono również stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Posada i utworzono stały obwód głosowania nr 24 z granicami obwodu głosowania: Posada oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Posadzie. Kolejna zmiana to podzielenie stałego obwodu głosowania nr 6, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Bratków i utworzenie stałego obwodu głosowania nr 25 z granicami obwodu głosowania Bratków oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Bratkowie.

Teraz w gminie będziemy głosowali w 25 miejscach. Pozostałe "rejony" są bez zmian. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.