Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Straży Granicznej (SG) zabezpieczyli prawie 89 tys. szt. papierosów oraz 9 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywany był w prywatnym mieszkaniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacunkowe straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 118 tys. zł.

Nielegalne wyroby akcyzowe w prywatnym mieszkaniu w Sieniawce

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej ustalili, że w jednym z prywatnych mieszkań w Sieniawce (pow. zgorzelecki) mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe. Podczas przeszukania wykryto papierosy różnych marek w ilości 88 740 szt. oraz 9 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariuszy KAS wspierał pies służbowy wyszkolony do wyszukiwania tytoniu.

Obecny w mieszkaniu mężczyzna oświadczył, że papierosy oraz tytoń należą do niego. Przechowywał je z zamiarem sprzedaży na pobliskim targowisku.

Przypominamy

KAS w trosce o zdrowie i życie przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, lecz także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Kupując „podróbki" wspieramy działalność grup przestępczych oraz nieuczciwą konkurencję. Przyczyniamy się także do likwidacji legalnych miejsc pracy.

⁸źródło: KAS

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.