Ruszamy w Polskę, by słuchać ludzi i wspólnie z nimi pisać program dla Biało-Czerwonej! Dziękuję za wspaniałe, mądre spotkanie z mieszkańcami Bogatyni i powiatu zgorzeleckiego - skomentowała w mediach społeczności po wczorajszym spotkaniu w Bogatyni wiceminister Marzena Machałek. 

Wczoraj odbyło się spotkanie z mieszkańcami w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. - Gdy rozmawialiśmy przed wyborami w 2015 r., słyszeliśmy od Polaków: nie mamy pieniędzy na edukację dzieci, leki, wyprawki szkolne. Dlatego wprowadziliśmy program 500+, 13. i 14. emeryturę oraz świadczenie Dobry Start. Dotrzymujemy słowa! - skomentowała spotkanie wiceminister Machałek. 

-  Słyszeliśmy od Polaków, że nie chcą pracować do śmierci i posyłać swoich 5-letnich dzieci do szkół. Dlatego obniżyliśmy wiek emerytalny i daliśmy rodzicom swobodę wyboru. Dotrzymujemy słowa! Słyszeliśmy od Polaków, że boją się bezrobocia. Mimo pandemii i wojny za wschodnią granicą, utrzymaliśmy je na bardzo niskim poziomie, zmieniliśmy polskie szkoły zawodowe, a już wkrótce uruchomimy branżowe centra umiejętności, by lepiej kształcić uczniów, studentów i nauczycieli. Bo dotrzymujemy słowa! Słyszeliśmy od Polaków narzekania na stan dróg, służbę zdrowia i edukację. Zwiększyliśmy rządowe wsparcie dla inwestycji, podnieśliśmy pensje dla nauczycieli i podwoiliśmy liczbę specjalistów w szkołach, dbających o zdrowie psychiczne naszych dzieci. Bo dotrzymujemy słowa!  - dodała. 

Wiceminister odniosła się również do sprawy kopalni: - Słyszeliśmy, że trzeba zamknąć kopalnię w Turowie - ale udało nam się ją obronić. Bo dotrzymujemy słowa! Teraz znów chcemy słuchać Waszych potrzeb. By dotrzymać słowa. Po spotkaniu delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w bogatyńskim parku jego imienia.

fot. Franciszek Romaniak

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.