Zgorzelecka policja apeluje o dostosowanie przez kierujących prędkości do panujących warunków na drodze. Zmienna pogoda, mgły, śliska nawierzchnia, opady atmosferyczne sprzyjają niebezpiecznym sytuacją na drodze, co może doprowadzić do wypadku.

Na zdjęciu ośnieżona droga, fot. KPP w Zgorzelcu 

Warunki na drogach są zmienne, a przez to trudne. Śliska nawierzchnia, utrudniona widoczność, niedostosowanie prędkości mogą być przyczyną kolizji i wypadków. Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odśnieżyć pojazd. Zalegające na dachu, czy na naczepie pojazdu warstwy śniegu lub lodu, mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Apel kierujemy również do pieszych, aby zachowali większą ostrożność. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.