Bogatyńskie radio skończyło nadawać program, skasowane zostały również strony internetowe i profile w mediach społecznościowych. Jak informowaliśmy już w połowie roku nadawca bogatyńskiego ArtRadia nie wystąpił o przedłużenie koncesji. Zgodnie z prawem radio będzie mogło nadawać na falach UKF tylko do marca przyszłego roku.

Jak poinformowaliśmy w artykule Nadawca bogatyńskiego ArtRadia nie wystąpił o koncesję Stowarzyszenie Media Lokalne, nadawca Artradia Bogatynia, nie wystąpiło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie koncesji. Częstotliwość w Bogatyni wykorzystywana przez rozgłośnię trafiła do wykazu wolnych częstotliwości regulatora. 4 stycznia br. w Monitorze Polskim ukazało się ogłoszenie Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Bogatyni na wolnej częstotliwości 104,8 Mhz. Chętnym może zostać udzielona jedna koncesja, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym (tj. programu zawierającego różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę), z tematyką lokalną dotyczącą Bogatyni i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania. Wnioski można składać przez 45 dni. 

ArtRadio rozpoczęło nadawanie 1 września 2007 roku w internecie. Na falach UKF mogliśmy usłyszeć audycje od maja 2011 roku - pisaliśmy o tym w artykule W Bogatyni ruszy prawdziwe radio. Rozgłośnia otrzymała wówczas pozwolenie KRRiT na nadawanie sygnału radiowego na falach UKF. W lutym 2013 rozgłośnia radiowa wygrała konkurs i otrzymała koncesję z KRRiT. Pomysłodawcą i założycielem radia jest Artur Wieczorek.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.