Artur Wieczorek w studio Artradia, fot. ArtradioJeszcze w tym miesiącu na falach UKF 104,8 FM w Bogatyni ruszy radio. Obecnie trwają zaawansowane prace formalne

Przypuszczalny termin uruchomienia radia eterowego to 20 maja br. Już za niespełna 10 dni każdy bogatynianin będzie mógł ustawić swój odbiornik radiowy – domowy czy samochodowy - na częstotliwość 104,8 FM na falach UKF i na bieżąco słuchać miejscowej stacji. Jest to dobra informacja dla mieszkańców, bo w naszym mieście nie mamy swobody słuchania ogólnopolskich stacji radiowych nadawanych w eterze. Nowe radio będzie odbierane w każdym punkcie naszej gminy, a nawet dalej.

Rozgłośnia nazywać się będzie Artradio Bogatynia. Wydawcą radia jest nowopowstałe stowarzyszenie „Media Lokalne”, które w swoich szeregach skupia doświadczonych dziennikarzy, reporterów i „ludzi mediów” związanych m.in. z Telewizją Bogatynia, internetowym Artradiem i portalem bogatynia.info.pl. Pomysłodawcą uruchomienia rozgłośni eterowej jest Artur Wieczorek, właściciel internetowego Artradia.

Prace nad uruchomieniem rozgłośni trwają już od kilku miesięcy, jednak ostatnio nabrały tempa. Wszelkie formalności związane procedurami formalnymi są już na finiszu. Zasięg bogatyńskiego radia będzie wykraczał poza naszą gminę i w założeniach ma dotrzeć również do Zgorzelca.

Oferta programowa Artradia Bogatynia ma być bardzo szeroka i obejmie wszystkie aspekty życia w Bogatyni. Oprócz audycji typowo muzycznych będziemy mogli usłyszeć na antenie serwisy informacyjne, relacje z imprez, reportaże i audycje autorskie.

Dodano 16.05.2011, godz. 21:45: " Projekt powstaje w ramach "Stowarzyszenia Lokalne Media" skupiające ludzi związanych z ArtRadiem i Telewizją Bogatynia i na podstawie pozwolenia radiowego  DZC-WRF-5151-19/11 (3), wydanego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej".

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.