Nadawca bogatyńskiego ArtRadia nie wystąpił o przedłużenie koncesji. Zgodnie z prawem radio będzie mogło nadawać na falach UKF tylko do marca przyszłego roku.

Jak poinformował branżowy portal press.pl Stowarzyszenie Media Lokalne, nadawca Artradia Bogatynia, nie wystąpiło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przedłużenie koncesji. Częstotliwość w Bogatyni wykorzystywana przez rozgłośnię trafiła do wykazu wolnych częstotliwości regulatora.

ArtRadio rozpoczęło nadawanie 1 września 2007 roku w internecie. ArtRadio rozpoczęło nadawanie na falach UKF w maju 2011 roku - pisaliśmy o tym w artykule W Bogatyni ruszy prawdziwe radio. Rozgłośnia otrzymała wówczas pozwolenie KRRiT na nadawanie sygnału radiowego na falach UKF. W lutym 2013 rozgłośnia radiowa wygrała konkurs i otrzymała koncesję z KRRiT. Pomysłodawcą i założycielem radia jest Artur Wieczorek.

Częstotliwość 104,8 FM wykorzystywana przez ArtRadio Bogatynia będzie wolna od 18 marca 2023 r. „Nadawca nie złożył wniosku o koncesję na kolejny okres” – powiedziała dla portalmedialny.pl Karolina Czuczman z Zespołu Rzecznika Prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Portakmedialny.pl dodaje, że gdyby nawet ArtRadio ponownie wystartowało w konkursie koncesyjnym o częstotliwość w Bogatyni, nie ma możliwości zachowania ciągłości emisji w eterze przy zachowaniu wszystkich terminów, procedur i formalności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.