300 kg węgla ukradziono z kotłowni na terenie Opolna-Zdroju. Szkody wyrządzone przy włamaniu oszacowano na ok. 10 tys. zł. Skradziony węgiel był wart ok. 1,1 tys. zł.

Fot. WwZ TBS w Bogatyni 

- Wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Kasztanowej 21 oraz 23 w Opolnie Zdroju na przełomie listopada i grudnia zmodernizowały instalację elektryczną w częściach wspólnych oraz oświetlenie klatek schodowych. Prace wykonywał Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bogatyni - informują w mediach społecznościowych wspólnoty w zarządzie TBS w Bogatyni.

Modernizacja instalacji pozwoliła na zmianę ogrzewania lokali. Dotychczas lokale były ogrzewane ze wspólnej kotłowni opalanej ekogroszkiem. Drastyczny wzrost kosztów zakupu węgla zmobilizował właścicieli do wykonania inwestycji. 

Właściciele lokali prywatnych wykonali ogrzewanie elektryczne we własnym zakresie. MZGK zastosowało w lokalach komunalnych indywidualne kotły elektryczne, ogrzewające wodę w grzejnikach na zasadzie kotła opalanego paliwem stałym, pracujące w obiegu zamkniętym. Obecnie każdy z mieszkańców ponosi bezpośrednio koszty ogrzewania. Ciepła woda już od kilku lat jest przygotowywana przez nowoczesne bojlery zainstalowane w każdym lokalu. 

- O tym, że węgiel jest obecnie droższy od złota świadczą kilkukrotne próby włamania do kotłowni. Ostatnia próba udała się i łupem złodziei padło około 300 kg węgla o wartości 1100 zł. Zniszczenia dokonane podczas włamania zostały oszacowane na około 10 tys. zł - dodają wspólnoty w zarządzie TBS.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.