Trwa zapowiadana od dawna inwestycja na bogatyńskim "Zalewie". W czerwcu tego roku uzyskano pozwolenie budowlane.

Pierwotnie tor miał powstać w ubiegłym roku, ale nie znalazł się nikt chętny do wykonania inwestycji. Powtórny przetarg wyłonił chętnego, pumptrack za prawie 3 mln zł wybuduje firma z Krakowa.

Gmina Bogatynia w grudniu ubiegłego roku poinformowała, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Budowa toru rowerowego pumptrack, siłowni zewnętrznej wraz z elementami zagospodarowania i oświetlenia terenu na terenie Zalewu w Bogatyni na działce nr 21 AM-4 obr. II Bogatynia w ramach projektu „Rowerowo aktywni” wyłoniono wykonawcę. Przypomnijmy, że wcześniejszy przetarg został unieważniony z powodu braku chętnych (vide Nikt nie chciał zbudować toru rowerowego w Bogatyni).

Postępowanie zostało udzielone w ramach trybu zamówienia z wolnej ręki, zgodnie z którym zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. została wybrana po przeprowadzonych negocjacjach cenowych oferta złożona przez firmę SPA4GARDEN SUREN KARAPETYAN z Krakowa. Całkowita cena ryczałtowa brutto po przeprowadzonych negocjacjach: 2.962.722,70 zł.

Termin realizacji podzielono na kilka etapów. Koncepcja zagospodarowania terenu - do 30 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. Dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę - do 120 dni kalendarzowych licząc od dnia podpisania umowy. Realizacja robót budowlanych - do 180 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę. Okres gwarancji 60 miesięcy. 

Pumptrack ma powstać w sąsiedztwie kąpieliska obok "Zalewu" przy ulicy Kąpielowej. Pisaliśmy o tym projekcie w artykule W Bogatyni powstanie rowerowy pumptrack. Zadanie "Rowerowo aktywni" obejmuje budowę toru rowerowego typu pumptrack wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz rekreacyjną. W ramach inwestycji przewidziano m.in.: budowę toru rowerowego dla najmłodszych o długości 50 mb, budowę toru rowerowego dla średnio i zaawansowanych o długości 240 mb, budowę placu odpoczynku o powierzchni 100 m2, wyposażenie obiektu w elementy małej architektury oraz oświetlenie i budowę siłowni zewnętrznej dla seniorów. Dofinansowanie rządowe to kota 1 131 857,00 zł.

Zobacz na jakim etapie jest budowa - galeria zdjęć:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.