Z głębokim żalem informujemy, że 21 września 2022r.  zmarła nasza koleżanka Roksana Knapik. Zginęła tragicznie wraz z mężem Andrzejem Sokołowskim w wyniku zejścia lawiny w Słowackich Tatrach.

Roksana była długoletnim pracownikiem Parku, zajmowała się badaniami naukowymi, edukacją przyrodniczą, kierowała działem edukacji przyrodniczej. Z wykształcenia i zamiłowania była geologiem. Dzieliła się z nami swoją pasją do gór, geologii, jako edukator i przewodnik sudecki organizując wiele zajęć terenowych, wykładów, prelekcji, konferencji. Była autorem licznych publikacji naukowych, przewodników geoturystycznych, artykułów popularnonaukowych, bajek dla dzieci, scenariuszy zajęć edukacyjnych, projektów ścieżek edukacyjnych wraz z przewodnikami. Tworzyła dla Parku założenia ekspozycji ośrodków edukacyjnych, walczyła o fundusze na ich funkcjonowanie i rozbudowę. W pracy opiekowała się wolontariatem, stworzyła program szkoleń i wsparcia przez Park działalności przewodników górskich, organizowała szkolenia i certyfikację Przewodników Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzieliła się z  nami wiedzą i postawą życiową, promując ekologiczny styl życia. Organizowała warsztaty, prelekcje związane z wytwarzaniem zdrowej żywności, kosmetyków, rękodzieła.

W ostatnich latach realizowała swoje pasje życiowe prowadząc swoją firmę ROCK’si Geoedukacja oraz jako przewodnik sudecki, organizator warsztatów i wycieczek geologicznych, producent kosmetyków, wystawca i sprzedawca minerałów, autor publikacji, prelekcji. Swoją wiedzą o górach i pasją przyrodniczą dzieliła się w mediach społecznościowych, szerokiemu gronu odbiorców udostępniała opisy ciekawych miejsc, propozycje wycieczek, opisując i wyjaśniając zjawiska przyrodnicze. Jak sama o sobie pisała miała szczerą pasję, uwierzyła w swoją siłę i podążała za głosem serca.

Dziękujemy za cząstkę Siebie, którą nam przekazała pracując na rzecz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przekazujemy kondolencje Rodzinie i Bliskim Roksany Knapik i jej męża Andrzeja Sokołowskiego.

Dyrekcja i Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Źródło: KPN/kpnmab.pl

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.