W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali ośmiu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo sądowych zakazów, dwóch po narkotykach i pięciu nietrzeźwych rowerzystów.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum bogatynia.info.pl

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy na drogach powiatu zatrzymali ośmiu kierujących, którzy nie stosowali się do wydanych wyroków sądowych o zakazie prowadzenia pojazdów. Jeden z nich, 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany trzykrotnie jednego dnia. Kolejnym rekordzistą był 33-latek, który posiadał aż siedem sądowych zakazów. Przypominamy, że za złamanie orzeczonego zakazu może grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia samochodów na okres od roku do 15 lat.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pod wpływem środków psychotropowych. Za popełniony czyn może im grozić grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Jeśli kierowca jadący pod wpływem narkotyków był wcześniej karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, albo za niektóre z przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Mandatami w wysokości 2 500 zł zostało ukaranych pięciu rowerzystów, którzy poruszali się jednośladami będąc w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.