Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Nissan. 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas nocnej służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Nissan. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po wjechaniu do Zgorzelca i przejechaniu kilku kilometrów został zatrzymany.

Podczas podjętych wobec mężczyzny czynności funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila. Dodatkowo okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i od 5000 do 60 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.