Urząd Miasta i Gminy Bogatynia podpisał umowę na zakup na hybrydowej limuzyny z "wolnej ręki". Trzy razy ogłoszony przetarg nie przyniósł rozwiązania. 

- Zamawiający - Gmina Bogatynia informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.: Dostawa samochodu osobowego pięciomiejscowego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni prowadzonym na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w ramach trybu zamówienia z wolnej ręki, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione - po przeprowadzonych negocjacjach została podpisana umowa z Wykonawcą: Inter Car Silesia Sp. z o. o., ul. Szyb Barbary 3,41-709 Ruda Śląska - poinformował burmistrz Wojciech Dobrołowicz.

Całkowita cena ryczałtowa brutto po przeprowadzonych negocjacjach: 190.000 zł. Wybrany model nie został podany, wiadomo jednak, że wskazana firma jest dilerem marki Mercedes. 

Udało się również kupić samochód dla bogatyńskich strażaków (o trudnościach pisaliśmy w artykule Gmina ma kłopot z zakupem samochodów). Do kolejnego przetargu zgłosiła się jedna Firma Usługowo-Handlowa „LUMIRBUS” z miejscowości Mszana Dolna. Wynagrodzenie ryczałtowe brutto za auto to ponad 300 tys. zł.  Jednostka OSP Bogatynia otrzymała rządowe wsparcie na zakup nowego samochodu. Przekazana dotacja  dla jednostki OSP Bogatynia wynosi 130 tys. zł. 

Urzędnicy będą kupują 5-osobowego sedana wyprodukowanego w 2022 roku. Szczegółowo określono parametry nowego samochodu. Kolor nadwozia ma być szary lub czarny metalizowany, a listwy okienne i listwy drzwi chromowane ponadto auto ma mieć przyciemniane szyby tylne. Silnik hybrydowy zasilany elektrycznie i benzyną o pojemność  2180-2500cm³. Koła 18 calowe z felgami aluminiowymi w kolorze ciemnoszarym z oponami letnimi klasy premium. Auto musi również posiadać szereg systemów wspomagających prowadzenie i zapewniających bezpieczeństwo. Minimum 7 poduszek powietrznych w systemie SRS, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne światła drogowe z czujnikiem zmierzchu, inteligentne wycieraczki z czujnikiem deszczu, kierunkowskazy w technologii LED, system AVAS, system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall), system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), etc.

Auto ma być również wygodne: fotele regulowane elektrycznie w pierwszym rzędzie siedzeń z pamięcią ustawień fotela
kierowcy, podgrzewane i wentylowane (zamawiający dopuszcza możliwość rozszerzenia funkcji foteli w pierwszym rzędzie siedzeń np. o masaż). Podgrzewane mają być też skrajne siedzenia na tylnej kanapie oraz elektrycznie regulowany stopień
pochylenia foteli. Tapicerka skórzana (skóra naturalna i syntetyczne) w kolorze czarnym (zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania tylko skóry naturalnej). Auto ma mieć monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie oraz min. 9 głośników z interfejsem Android Auto™, Apple CarPlay (lub inny pozwalający na użytkowanie aplikacji z telefonu). Ponadto kolorowy ekran dotykowy systemu multimedialnego min. 9”, kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników min. 7”. Zamawiający dopuszcza zaproponowanie przez Wykonawcę systemu multimedialnego
z większą ilością opcji np. z możliwością odtwarzania filmów DVD.  

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.