- tekst sponsorowany -

Wiele osób z wadami wzroku chciałoby sprawdzić, czy soczewki kontaktowe są dobrym rozwiązaniem dla nich. Obawiają się jednak, że nie będą umieć poprawnie ich stosować. Tak naprawdę użytkowanie szkieł kontaktowych jest proste, wymaga tylko odrobinę wprawy i odpowiedniej wiedzy. Z pewnością warto wypróbować to rozwiązanie, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści. Co zatem trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na swoje pierwsze soczewki? Wszystkie niezbędne wskazówki znajdziesz poniżej.

Soczewki kontaktowe – dla kogo będą odpowiednie?
 
Osoby, u których została wykryta wada refrakcji, często nie są przyzwyczajone do noszenia okularów i ta zmiana wizerunku stanowiłaby dla nich problem. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będą soczewki kontaktowe. Są tak dyskretne, że nikt nie zauważy żadnej zmiany. Natomiast osoba nosząca je z pewnością zauważy znaczną poprawę widzenia. Inną grupą, która powinna wypróbować soczewki kontaktowe, są osoby aktywne. Jeśli często uprawiasz sport, soczewki kontaktowe mogą okazać się w tym przypadku wygodniejsze niż okulary. Również zdarza się, że użytkownicy okularów korekcyjnych, wolą nie zakładać ich na okazję czy większe wyjścia i w takich sytuacjach decydują się na soczewki kontaktowe. Co ciekawe, z odpowiednią pomocą dorosłych soczewki kontaktowe mogą nosić nawet małe dzieci. Zazwyczaj około 8. roku życia nawet bez wsparcia dorosłego. Tak naprawdę niemal każdy może wypróbować noszenie soczewek, o ile nie ma co do tego przeciwwskazań. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednio dobrane szkła kontaktowe oraz akcesoria do soczewek.

Przeciwwskazania do stosowania soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe są bezpiecznym i sprawdzonym rozwiązaniem, jednak jak ze wszystkim i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania. Nie zawsze poleca się je osobom starszym i mającym problemy z układem ruchu. Soczewki mogą również nie sprawdzić się w przypadku alergików. Na powierzchni szkieł kontaktowych mogą zbierać się alergeny, np. kurze lub pyłki. Nie należy także zakładać soczewek na oczy podrażnione czy objęte stanem zapalnym. Oprócz tego to rozwiązanie nie jest odpowiednie dla osób zmagających się z Zespołem Suchego Oka. W takim przypadku oko nie jest chronione przez odpowiednią ilość filmu łzowego, więc stosowanie soczewek, powoduję u takich osób podrażnienia i dyskomfort. Należy pamiętać, że nawet użytkownicy, którzy nie mają przeciwwskazań do stosowania szkieł kontaktowych, powinny zadbać o odpowiednie nawilżenie oka. Do tego celu najlepiej sprawdzą się krople do oczu.

Jakie soczewki warto wybrać?
 
Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań są soczewki kontaktowe jednodniowe oraz miesięczne. Oba rozwiązanie mają swoje zalety, więc warto wybrać te, które będą dla Ciebie wygodniejsze. Główna różnica polega na tym, że te jednodniowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji i po zużyciu, należy je po prostu je wyrzucić. Soczewki miesięczne są przeznaczone do dłuższego stosowania i z tego powodu niezbędne jest właściwe ich pielęgnowanie. Po zdjęciu należy przemyć je specjalnym płynem do soczewek, który zdezynfekuje je i sprawi, że nie stracą one swoich właściwości. Możesz go nabyć na stronie https://www.bezokularow.pl/plyny-do-soczewek. Ważne jest również odpowiednie przechowywanie soczewek, dlatego koniecznie zaopatrz się w pojemnik na soczewki. Jeśli na oczach występują dwie różne wady wzroku, najlepiej sprawdzi się taki z oznaczeniem stron.
Zwykle osoby, które noszą soczewki na co dzień, wybierają te miesięczne. Nie ma potrzeby tak często ich wymieniać i jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne. Natomiast, jeśli chcesz stosować szkła kontaktowe okazjonalnie, lepszym wyborem będą te jednodniowe.

- tekst sponsorowany -
Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.