Policjanci z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież mienia z pojazdu. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela i zabrał z Volkswagena walizki z elektronarzędziami. Dodatkowo analiza prowadzonych postępowań pozwoliła na przedstawienia zatrzymanemu dziewięciu dodatkowych zarzutów za włamania, kradzieże i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Łączna wartość skradzionego przez podejrzanego mienia wyniosła ponad 32 000 zł. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstw, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Komisariat Policji w Bogatyni został powiadomiony o kradzieży elektronarzędzi z pojazdu marki Volkswagen. Jak ustalili policjanci sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela samochodu, który tankował na jednej ze stacji paliw w Bogatyni i dostał się do środka skąd zabrał dwie walizki z elektronarzędziami. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności po kilku godzinach zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o ten czyn.Mężczyzna wskazł gdzie ukrył skradzione mienie. Mundurowi zabezpieczyli elektronarzędzia wśród których znalazł się kask i rękawice skradzione tego samego dnia z motocykla.Analiza prowadzonych postępowań pozwoliła na przedstawienia 37-latkowi dodatkowych 9 zarzutów za kradzieże, włamania i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Łączna wartość skradzionego przez podejrzanego mienia wyniosła ponad 32 000 zł.

Sprawca był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które odbył kary więzienia, dlatego teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.