„Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 0.50 PLN przepraszamy za utrudnienia, prosimy uregulować należność: https://...”. Jeżeli otrzymałeś taką wiadomość uważaj, to próba oszustwa.

Internetowi oszuści w dalszym ciągu podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki. Niestety link przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności. Tam nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj, aby nie wchodzić w przesłane linki i nie podawać danych z kart płatniczych oraz kredytowych.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.